سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس شمالغرب در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس شمالغرب در اردبیل

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده استان اردبیل میزبان هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس شمالغرب کشور در روز ۹ آبان‌ماه می‌شود.

برگزاری هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس شمالغرب در اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام مهدی ستوده گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده استان اردبیل میزبان هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس شمالغرب کشور می‌شود که این کنگره از ساعت 14:30 روز سه‌شنبه 9 آبان‌ماه در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به آثار ارسالی به دبیرخانه هفتمین کنگره شعر عاشورایی و دفاع مقدس گفت: بیش از 381 اثر شامل 170 شعر عاشورایی، 120 شعر کلاسیک و 91 شعر آزاد به دبیرخانه این کنگره ارسال شده و داوران و اساتید با ارزیابی‌های لازم آثار برتر را انتخاب کرده‌اند که در اختتامیه جشنواره این آثار معرفی خواهند شد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از اجرای تئاتر ایام ماه صفرالمظفر در قالب این کنگره خبر داد و افزود: مداحی و مرثیه‌سرای توسط نادر جوادی و سیدطالع بورادگاهی و نیز شعرخوانی استاد نیکفال و مهدی قلندری از برنامه‌های تدارک دیده شده برای برگزاری در این کنگره منطقه‌ای است.
 
ستوده با اشاره به سخنرانان این کنگره بیان کرد: سخنران این کنگره نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و نیز میهمان ویژه از کشور آذربایجان و برخی شخصیت‌های بنام خواهد بود که از اهالی متدین و حسینی استان اردبیل دعوت می‌شود تا در این کنگره حضوری پرشور داشته باشند.