سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه به همت حوزه هنری اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه به همت حوزه هنری اردبیل

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل گفت:‌ واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه‌سازی را در نگارخانه قوام‌الدین مجمتع فرهنگی هنری فدک اردبیل از 15 تا 19 شهریور ماه برگزار می‌کند.

برگزاری نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه به همت حوزه هنری اردبیل

 رحمان مجرد اظهار کرد: این واحد با هدف ارتباط گیری و انتقال داشته‌های هنری هنرمندان به یکدیگر و مردم، نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه را با آثاری از 9 هنرمند در بخش نقاشی، دو هنرمند در بخش مجسمه‌سازی و دو هنرمند در بخش نقاشی خط برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری آثار برای برگزاری نمایشگاه‌های گروهی مثل اینکه هنرمندانش در شهرهای مختلفی اقامت دارند معمولا به دشواری صورت می‌پذیرد، افزود: با توجه به هدفی که این واحد برای انتقال داشته‌های هنری هنرمندان و ایجاد انگیزش و کمک در ارتقای سطح هنری استان دارد در این نمایشگاه ملاک اردبیلی بودن و استفاده از تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف هنری در آثار وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل یادآور شد: جمع‌آوری آثار این نمایشگاه حدود 6 ماه و با مسئولیت مسعود فیضی به عنوان دبیر اجرایی طول کشیده است که در مجموع 40 اثر از 13 هنرمند اردبیلی از 15 تا 19 شهریور ماه 94 در نگارخانه قوام‌الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل برگزار می‌شود.