جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت کتاب‌فروشی‌ها در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت کتاب‌فروشی‌ها در اردبیل

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با محوریت اتحادیه کتاب‌فروشی‌های استان اردبیل نمایشگاه کتاب در اردبیل و شهرهای دیگر این استان برگزار خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت کتاب‌فروشی‌ها در اردبیل

سید ناصراسحاقی اظهار کرد: ما با ارزیابی که از نمایشگاه‌های قبلی کتاب داشتیم در این زمینه به چند آسیب جدی رسیدیم تا نسبت به شکل و شمایل برگزاری نمایشگاه تجدید نظر کنیم چرا که تنها 10 درصد از جمعیت علاقمند قادر بودند از نمایشگاه برپا شده کتاب بازدید کنند و بقیه علاقمندان و طالبان کتاب از این ظرفیت محروم می‌شدند.

وی افزود: علامت سئوال در برگزاری این رویداد مهم فرهنگی این بود که چرا باید تنها 10 درصد مخاطبان بتوانند از شرایط خاص نمایشگاه کتاب استفاده کرده و کتاب خود را تهیه کنند در حالی که با یک آسیب‌شناسی به این نتیجه رسیدیم که باید برگزاری نمایشگاه کتاب را از حالت متمرکز خارج کرده و همان مزایا و تخفیفات را با همکاری اتحادیه کتاب‌فروشان در اختیار کتاب‌فروشی‌های منتخب قرار دهیم تا در تاریخی معین کتاب خود را با همان تخفیف و یارانه به مخاطبان ارائه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با محوریت اتحادیه کتاب‌فروشی‌های استان اردبیل نمایشگاه کتاب در اردبیل و شهرهای دیگر این استان برگزار خواهد شد.

اسحاقی تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم عدالت فرهنگی را که به آن متعهد بودیم اجرا کنیم باید از ظرفیت کتاب‌فروشی‌ها استفاده می‌کردیم تا علاقمندان بیشتری از فرصت فراهم شده بهره می‌بردند که در این راستا در سال گذشته از کتاب‌فروشی‌ها خواستیم تا کار برگزاری نمایشگاه را انجام دهند اما آنها سال قبل برای برگزاری این نمایشگاه اعلام آمادگی نکردند ولی امسال قرار است با دعوت از ناشران برتر و برجسته کشور این نمایشگاه را آبان ماه برگزار کنند.

وی عنوان کرد: البته ما این کار را به صورت آزمایشی در قالب نمایشگاه قرآن امسال در آستانه ماه مبارک رمضان و با همکاری 28 کتاب‌فروشی استان اردبیل انجام دادیم تا آثار قرآنی و مذهبی خود را با تخفیف ویژه ارائه کنند تا این عدالت برای جماعت علاقمند به کتاب و هم صنف کتاب‌فروشی‌ها فراهم آید تا بتوانند کتاب‌های خود را به دور از نگاه متمرکز ارائه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل یادآور شد: قرار است با همکاری مرکز برگزاری نمایشگاه‌های کتاب که از دو مکان مصلای اردبیل و نمایشگاه دائمی اردبیل بازدید کردند در آبان ماه در یکی از این دو مکان نمایشگاه کتاب با محوریت کتاب‌فروشی‌های استان اردبیل و با دعوت از انتشاراتی‌های معروف و مهم کشور برگزار شود که امیدواریم همزمان با آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی را فراهم آورد تا هم در مرکز استان و هم شهرستان‌ها علاقمندان به کتاب از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاقی اظهار کرد: این کار سبب می‌شود تا 280 کتاب‌فروشی فعال در استان که ما از آنها به عنوان دژ فرهنگی یاد می‌کنیم بتوانند با توانمندی خاص در نمایشگاه حضور پیدا کرده و در شهرستان‌ها نیز بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را به فروش برسانند که قطعا این کار به نفع کتاب‌فروشی‌ها و فعالان این عرصه خواهد بود.