رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق روستایی اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق روستایی اردبیل

فرماندار اردبیل از برگزاری کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق روستایی استان اردبیل خبر داد.

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق روستایی اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد زنجانی، فرماندار شهرستان اردبیل از برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها‌ی پیشگیری از اعتیاد خبر داد و بیان کرد: در این زمینه برنامه‌ریزی شده و سال گذشته چند کارگاه در روستای هدف برگزار شده و امسال نیز به همین شکل خواهد بود.

وی تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس در دستور کار قرار گرفته که با همکاری دستگاه‌های مربوطه این کارگاه‌ها برگزار شده و امسال نیز به همین روند ادامه می‌یابد.

فرماندار اردبیل افزود: آموزش و پرورش نقش اساسی در ترتیت نیروهای تخصصی و کاردان دارد و باید فضاهای آموزشی به دور از آسیب های اجتماعی باشد که آموزش و پرورش رسالتی خطیر و حساس در این زمینه دارد.

زنجانی افزود: دستگاه‌های اجرایی مربوطه باید خروجی‌های برنامه‌های خود را در ارتباط با کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کنند و به صورت عملی اقدامات خود را در جلسات مطرح کنند چرا که اولویت خروجی برنامه‌ها است.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته کارگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در محیط کارگری اردبیل برگزار می‌شود و در این زمینه تمهیدات لازم انجام شده تا این کارگاه‌ها به طور مداوم و منسجم برگزار شود.

زنجانی با اشاره به این که کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه از اولویت اساسی برخوردار است افزود: باید در این زمینه برنامه‌ریزی لازم مبنای کار قرار گیرد تا در عمل شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.