سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خط سماع در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خط سماع در اردبیل

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل گفت: نمایشگاه «حکیم شهر» نکوداشت افشار تموک با آثار خط و نقاشی‌خط بهزاد جماعتی سومرین هنرمند جوان حوزه هنری استان اردبیل در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی دایر می‌شود.

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خط سماع در اردبیل

رحمان مجرد اظهار کرد: این هشتمین نمایشگاهی است که واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در سال‌جاری اقدام به برگزاری آن می‌کند.

وی گفت: نمایشگاه حکیم شهر نکوداشت افشار تموک با آثار خط و نقاشی‌خط بهزاد جماعتی سومرین هنرمند جوان حوزه هنری استان اردبیل و مبدع خط سماع در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی با هدف ارزش‌گذاری به مقام شامخ این پزشک اردبیلی به مدت یک هفته از تاریخ 17 تا 21 شهریور ماه برای بازدید عموم دایر می‌شود.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل یادآور شد: در این نمایشگاه 69 تابلو فاخر از آثار نقاشی خط و خط ابداعی سماع بهزاد جماعتی در معرض دید علاقمندان به هنر خطاطی قرار می‌گیرد.

مجرد بیان کرد: بهزاد جماعتی متولد 1359 شهر اردبیل است که حدود 20 سال در رشته خوشنویسی فعالیت دارد و از شاگردان استاد ناصر اسماعیلی‌نسب بوده و هم‌اکنون در رشته کارشناسی ارشد مردم‌شناسی مشغول به تحصیل است.

این مسئول افزود: افشار تموک پزشک متعهد و پژوهشگر برجسته قرآنی کشور، تالیفات بسیار ارزشمندی در حوزه دینی و قرآن دارد که بر اثر تصادف با موتورسیکلت در یکی از خیابان‌های شهر تهران به کما رفته است.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه تموک دستیار طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشگر برجسته قرآنی کشور است، افزود: وی تالیفات بسیار ارزشمندی در حوزه دینی و قرآنی دارد.

مجرد تصریح کرد: تموک در حال حاضر در بیمارستان سینا بستری است و ویزیت رایگان افشار تموک در مناطق محروم استان اردبیل و تاسیس موسسات فرهنگی هنری خدمات‌رسانی، مشاوره‌های رایگان زوج‌های جوان و تشکیل جلسات متعدد تغذیه سالم طب اسلامی، تفاسیر قرآن و پرورش هزاران دانشجو از فعالیت گسترده این نخبه کشوری است.

وی ادامه داد: کتاب‌های سیری در قرآن‌پژوهی در چهار مجلد، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، آموزش قرائت قرآن کریم، تجویدی تخصصی و صوت و لحن، طب اسلامی، خانواده ایرانی تغذیه، نگاهی استراتژیک به سوره مبارکه مائده با محوریت امامت و ولایت و تالیف بیش از 40 مقاله علمی در موضوعات مختلف گوشه‌ای از فعالیت‌های تموک است.

به گزارش خبرگزاری فارس، این نمایشگاه با همکاری حوزه هنری استان اردبیل و ارگان‌های فرهنگی، هنری و مذهبی استان دایر می‌شود.