سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته در شهرهای با وضعیت زرد کرونایی با رعایت دسورالعمل های بهداشتی اقامه شد.

برگزاری نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته به جز شهرهای اردبیل، مشگین شهر، رضی و لاهرود به دلیل وضعیت نارنجی کرونایی در دیگر شهرهای استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقامه شد.

 

حجت الاسلام ستوده امام جمعه موقت گرمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: لازم است از دستگاه‌های ذیربط به ویژه سپاه بخاطر برگزاری سالگرد سردار سلیمانی، اربعین شهید دکتر فخری زاده و همچنین کمک‌های مومنانه تشکر و قدر دانی شود.
وی با اشاره به مکتب حاج قاسم سلیمانی افزود: مکتب حاج قاسم یعنی مطیع رهبر بودن در تمامی شرایطها.


حجت الاسلام نعمتی امام جمعه نیر در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره قرار گرفتن شهرستان نیر در مسیر توسعه گفت: خوشبختانه با حضور نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و نیز مدیران کل استانی و توجه ویژه فرماندار و مسئولان شهرستان، هم نیر و هم کورائیم در مسیر توسعه قرار گرفته است.
وی از مسئولان خواست تا بیشتر در راستای ایجاد اشتغال جوانان توجه داشته باشند.
وی به رزمایش اخیر پهبادی کشورمان اشاره کرد و گفت: این رزمایش نشان از اقتدار کشورمان در دنیا بود و ما باید در تمامی عرصه‌ها اینچنین باشیم.


حجت الاسلام محمدی امام جمعه موقت کوثر ضمن گرامیداشت سالگرد قیام مردم شهر قم در ۱۹ دی ۵۶ گفت: این خروش انقلابی مردم ایران مقدمه و سرآغازی برای پیروزی انقلاب بود که بعد از گذشت ۱۳ ماه این مهم محقق شد.
وی در ادامه به تمرین بزرگ رزم پهپادی نیرو‌های ارتش در چند روز گذشته اشاره و افزود: وجود و پرواز پهپاد‌های انتحاری و ضدرادار و سایر انواع آن، نشانگر توان بالای نظامی-دفاعی کشور است و به آن می‌بالیم.

حجت الاسلام اسدی امام جمعه خلخال با اشاره به عقب ماندگی و توسعه نیافتن شهرستان خلخال از مدیران صدا و سیمای مرکز استان خواست ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان را به تصویر بکشند و اطلاع رسانی کنند.


حجت الاسلام صفابخش امام جمعه هشجین با اشاره با گرامیداشت یاد وخاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و چمهلمین روز شهادت شهید فخری زاده و یاد و خاطره حضرت آیت الله مصباح یزدی و سالگرد ارتحال مرحوم هاشمی رفسنجانی نهم دی ماه را روز بصیرت و دشمن شناسی ملت ایران و مقابله با استکبار عنوان کرد.


حجت الاسلام یاور مرادی امام جمعه شهر عنبران با قدردانی از مسئولانی که در زمینه ثبت شهر ملی گلیم عنبران فعالیت کرده اند؛ این اقدام را گام بزرگی در راستای رونق اقتصاد صنایع دستی منطقه برشمرد و افزود: مسئولان با اختصاص بودجه‌های مناسب برای شهر ملی گلیم عنبران به رونق زندگی گلیم بافان کمک کنند.
وی در ادامه از مردم خواست با رعایت حداکثری موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی در مهار بیماری کرونا سهیم باشند.

حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم گفت: مردم دقت کنند امسال ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری به جوانان اطمینان کنند و دنباله روی احزاب سیاسی نباشند.
وی در ادامه با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مهم رهبر که صبح امروز بیان داشتند از بهداشت و درمان کشور خواست که هیچ وقت دنبال واکسن انگلیسی و آمریکایی نباشید چرا که اصلا اطمینانی به آن‌ها نیست.

حجت الاسلام آقایی امام جمعه موقت انگوت باگرامیداشت قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ گفت: این قیام در آن برهه زمانی فقط مختص قم و یا گروه و مردم قم نبوده، چون بعد از مردم قم در چندین شهر و نقاط ایران در حمایت از قیام مردم قم علیه طاغوت بر خاستند و علیه رژیم استبدادی قیامکردند.
وی قیام ۱۹ دی مردم قم را زمینه ساز تشکیل حکومت اسلامی ایران دانسته که رهبری مرجع تقلید در راس آن قیام‌ها بود و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری این قیام‌ها از مهمترین و اولین ضربه‌هایی بود که بر پیکر پوشالی استکبار و طاغوت وارد شد.

حجت الاسلام شیرعلیپور امام جمعه کلور در رابطه با اقدام ایران در غنی سازی بیست درصدی اورانیوم گفت: واکنش اروپایی‌های بد عهد در برابر این اقدام ایران کماکان طلبکارانه و گستاخانه است. اروپا و آمریکا در طول چهار سال گذشته در برابر انجام کامل تعهدات توسط ایران، کوچک‌ترین قدمی برای اجرای تعهدات خود بر نداشته‌اند بنابراین به ایران بدهکار هستند و باید بدانند هرگونه تهدید و اعمال فشار بیشتر، نتیجه معکوس داشته و سرعت ایران را برای برداشتن گام‌های بعدی بیشتر خواهد کرد.