جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

برگزاری نشست وحدت حوزه و دانشگاه در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نشست وحدت حوزه و دانشگاه در اردبیل

نشست وحدت حوزه و دانشگاه در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

برگزاری نشست وحدت حوزه و دانشگاه در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو بال بالندگی جامعه اسلامی هستند افزود: حوزه و دانشگاه در طول سالهای گذشته هر کدام سهم اساسی در پرورش نخبگان علمی و دانشگاهی داشته اند .
وی افزود : در برهه کنونی نیاز است وحدت حوزه و دانشگاه پیش از بیش تقویت شود تا شاهد پیشرفت جامعه در زمینه دینی و علمی باشیم.
حجت‌الاسلام سید محمد حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان هم در این نشست به تبییت اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و گفت: وحدت ، لازمه انجام و موفقیت در هر کاری است و تحقق تمدن نوین اسلامی در گرو وحدت حوزه و دانشگاه است.
وی با خاطرنشان کردن اینکه روحانیت و اساتید دانشگاهی دو قشر مورد اعتماد مردم هستند تصریح کرد: وحدت کلمه اساتید حوزوی و دانشگاهی مقدمه تحقق تمدن نوین اسلامی است و با ارتباط تنگاتنگ این دو قشر فرهیخته و تاثیرگذار ، زمینه ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و حرکت در مسیر پیشرفت تقویت می شود.
نماینده اساتید حوزوی ادامه داد: باید بتوانیم در حوزه‌های علمی و مبانی دینی و اقتصادی ، مبانی تمدن نوین اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم و این تمدن در صورت تبیین و سیاستگزاری درست ، قادر است مبانی تمدن غربی را کنار زده و تمدن نوینی را پایه‌گذاری کند.