سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نخستین دوره کارگاه فلسفه هنر در حوزه هنری اردبیل - خبر

 

 

برگزاری نخستین دوره کارگاه فلسفه هنر در حوزه هنری اردبیل

با هدف بالا بردن سطح آگاهی هنرمندان حوزه هنری اردبیل نخستین دوره کارگاه فلسفه هنر در حوزه هنری اردبیل برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین دوره کارگاه فلسفه هنر در حوزه هنری اردبیل

 قاسم مزین اظهار کرد: کارگاه فلسفه هنر برای نخستین بار در مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل برگزار می‌شود و هدف از تشکیل این کارگاه بالا بردن سطح آگاهی هنرمندان استان در زمینه فلسفه هنر است.

وی افزود: یکی از اقسام فلسفه‌های مضاف، فلسفه هنر است که به تبیین چیستی هنر و مبانی نظری و فلسفی آن می‌پردازد.

مسئول آموزش و پژوهش حوزه هنری استان اردبیل یادآور شد: چیستی هنر، غایت، هدف، مصادیق و کارکردهای هنر برای شخص هنرمند و مخاطب، کاربردهای هنر و معرفت‌زا یا معرفت‌افزا بودن هنر اساسی‌ترین پرسش‌ها در فلسفه هنر هستند که قصد داریم در این کارگاه مورد بررسی قرار دهیم.

مزین تصریح کرد: یکی از مباحث محوری در فلسفه هنر بحث زیبایی است و نقش خیال در پیدایش آثار هنری از دیگر مباحث در نظر گرفته شده برای این کارگاه است.

این مسئول ادامه داد: علیرضا ارشادی‌فرد کارشناس ارشد رشته فلسفه تطبیقی از دانشگاه تبریز عهده‌دار تدریس این کارگاه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کارگاه فلسفه هنر حوزه هنری استان اردبیل شنبه‌ هر هفته ساعت 16 بعدازظهر برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام به مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل واقع در میدان سرچشمه، کوی شمس، روبه‌روی آزمایشگاه شفا، پلاک یک مراجعه کرده یا با شماره تلفن 33243000-045 تماس بگیرند.