جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

برگزاری نخستین جشن "استقبال از بهار" در شهرستان خلخال - خبر

 

 

برگزاری نخستین جشن "استقبال از بهار" در شهرستان خلخال

شهردار خلخال گفت: به منظور اجرای برنامه‌های شاد در سطح شهر خلخال نخستین جشن استقبال از بهار در این منطقه برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین جشن

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی علایی افزود: پس از گذشت 84 سال از تاسیس شهرداری خلخال شاخصهای توسعه شهری خلخال مورد توجه واقع نشده و متاسفانه توسعه‌یافتگی این شهر مورد اهمیت قرار داده نمی‌شود و پیشرفت این شهر همسو با شهرهای هم‌تراز آن در سایر مناطق کشور نبوده است.

وی افزود: با توجه به قدمت شهردای خلخال متاسفانه بسیاری از شاخصهای توسعه شهری در مقایسه با سایر شهرها پایین است و نیاز است با همکاری سایر مسئولان دستگاههای اجرایی این برنامه‌ها در سال آینده عملیاتی شده و گامهای بلندی برای پیشرفت خلخال در عرصه‌های مختلف اجتماعی، عمرانی، اقتصادی و گردشگری برداشته شود.

شهردار خلخال گفت: درآمد محدود شهری در رابطه با استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف گردشگری از جمله اهداف شهرداری در توسعه همه جانبه شهر، ارتقای سطح رفاه عمومی و زیباسازی چهره شهر متناسب با نیاز شهروندان و نیز ایجاد نشاط اجتماعی برای جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت از این شهر به سایر شهرهای کشور ضرورت دارد.

علایی بیان کرد: جشن استقبال از بهار و آغاز خانه‌تکانی شهری از چهارشنبه برگزار می‌شود و امسال برای نخستین بار برنامه‌های شاد در آستانه سال نو در جشن استقبال از بهار اجرا و زمینه استقبال از مسافران و میهمانان نوروزی با فراهم شدن اسباب آسایش گردشگران فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: نیاز است که اقدامات لازم برای توسعه شهری انجام شود و استفاده از ظرفیتها و قابلیتهای شهر خلخال به‌کارگیری شود تا بتوانیم از این طریق شاهد بهبود وضعیت و رسیدن به پیشرفتهای قابل توجهی در این زمینه باشیم.