سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نخستین جشنواره نماز در فضای مجازی - خبر

 

 

برگزاری نخستین جشنواره نماز در فضای مجازی

معاون امور استانهای ستاد اقامه نماز گفت: نخستین جشنواره نماز در فضای مجازی به میزبانی شهرکرد برکزار می‌شود تا گامی در راستای ترویج فرهنگ نماز برداریم.

برگزاری نخستین جشنواره نماز در فضای مجازی

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسعود دریس گفت: یکی از اولویت‌های ستاد اقامه نماز کشور ترویج فرهنگ نماز در فضای مجازی است که در این راستا نخستین جشنواره نماز در فضای مجازی به میزبانی شهرکرد برکزار و مراسم اختتامیه این جشنواره با تجلیل از نفرات برتر اسفندماه برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه از مطالبات اصلی ستاد اقامه نماز کشور توجه ویژه شورای عالی انقلاب اسلامی، کمیسیون فرهنگی دولت و مجلس به مقوله نماز است، افزود: نیاز است در این زمینه این دستگاه‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم فرهنگ نماز را به طور همه‌جانبه ترویج دهیم.
 
دریس بیان کرد: در حال حاضر در بیش از 95 درصد مدارس کشور نماز جماعت با حضور امام جماعت برگزار می‌شود که در صدد هستیم با گسترش برنامه‌های فرهنگی در مدارس دانش‌آموزان را نسبت به برپایی نماز ترغیب کنیم.
 
معاون امور استان‌های ستاد اقامه نماز تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ستاد اقامه نماز توانمندسازی مدیران مدارس برای ترویج فرهنگ نماز است که طرح توانمندسازی این قشر هم اکنون در تمام استان‌های کشور برگزار می‌شود و در این زمینه به استانها سهمیه ارائه داده شده است.
 
وی با بیان اینکه طرح و برنامه‌های نماز در بیمارستان‌ها نیز اولویت اساسی است، گفت: هم اکنون در برخی بیمارستان‌های کشور برنامه‌های فرهنگی و نماز به صورت مداوم برگزار می‌شود که اجرای این طرح بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.
 
دریس اظهار کرد:‌ یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز تحقق منویات مقام معظم رهبری است که در این زمینه معظم‌له 25 پیام نورانی و تاثیرگذار به اجلاس سراسری نماز ارسال کرده‌اند که این پیام‌ها هم اکنون در سایت ستاد اقامه نماز درج شده و ما وظیفه داریم این پیام‌ها به صورت عملی در ستاد اقامه نماز کشور عملیاتی کنیم.
 
معاون امور استان‌های ستاد اقامه نماز از اجرای طرح خانواده مطهر برای ترویج فرهنگ نماز در بین خانواده‌های دانش‌آموزان خبر داد و افزود: این طرح هم اکنون در کشور برگزار می‌شود که دستاوردهای بسیار زیادی داشته است.