جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری مسابقه ملی مهارت با حضور 1370 داوطلب در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری مسابقه ملی مهارت با حضور 1370 داوطلب در اردبیل

 

پانزدهمین مرحله مسابقات مهارت‌آموزی به صورت استانی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز با مشارکت یک‌هزار و 370 نفر در اردبیل آغاز شد.

 

خبرگزاری فارس: برگزاری مسابقه ملی مهارت با حضور 1370 داوطلب در اردبیل

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل عصر امروز در مراسم آغاز رقابت داوطلبان در مرحله استانی مسابقات ملی مهارت در اردبیل اظهار داشت: شرکت‌کنندگان در بیش از 30 رشته مهارتی در بخش‌های تئوری و مهارتی در آزمون شرکت می‌کنند که اغلب این رشته‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و نظام‌نامه مدرن اجرا می‌شود.

کلام‌الله صفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در مسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود همواره درخششی بی‌نظیر داشته به طوری که در سال 2013 میلادی و در شهر لایپزیک آلمان شرکت‌کنندگان ایرانی توانسته‌اند رتبه چهارم دنیا را به دست آورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ در سال 2015 قرار است مسابقات ملی مهارت در کشور برزیل برگزار شود که در این دوره از مسابقات نیز جوانان جویای کار ما قادر هستند تا توانمندی‌هایشان را به نمایش بگذارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان به موفقیت تیم اعزامی استان اردبیل به چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت با کسب یک مدال طلا، دو نقره، یک برنز و شش دیپلم افتخار اشاره کرد و افزود: بازدید مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل از روند اجرای این مسابقات تأثیر زیادی در افزایش روحیه این نخبگان مهارتی و ارتقا آمادگی آنها برای حضور در مسابقات کشوری و جهانی داشته است.

صفری تصریح کرد: مسابقات ملی مهارت امروز و فردا در رشته‌های خیاطی، آجرچینی، ‌تأسیسات الکترونیکی، صاف‌کاری خودرو، طراحی فضای سبز، گرافیک، طراحی وب، رباتیک، جوشکاری، نجاری، آشپزی، قنادی و... با حضور یک‌هزار و 370 نفر در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اضافه کرد: بیش از 70 درصد شرکت‌کنندگان ما مرد و مابقی زن هستند که در این رقابت‌ها توانشان را به نمایش گذاشتند تا اعلام کنند که تنها راه خروج ما از وضعیت نابهنجار بیکاری در کشور افزایش مهارت‌آموزی برای بیکاران است تا به دور از نگاه دولتی بتوانند در عرصه‌های مختلف توانمندی‌هایشان را به نمایش بگذارند.