جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه دانشگاهیان در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه دانشگاهیان در اردبیل

مدیر فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد واحد اردبیل گفت: بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت همزمان با دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور در واحد اردبیل برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه دانشگاهیان در اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سعید حاجی‌محمدی در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات قرآن و عترت در اردبیل اظهار کرد: بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت همزمان با دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور در واحد اردبیل برگزار می‌شود که تمامی استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.
 
وی گفت: این مسابقات در چهار بخش کتبی، شفاهی، هنر و ادبیات و پژوهش‌های دینی و در رشته‌های کتبی شامل تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن به فارسی و انگلیسی، احکام برادران و خواهران و شرح موضوعی نهج‌البلاغه برگزار می‌شود.
 
مدیر فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد واحد اردبیل رشته بخش شفاهی را حفظ  در اجزاء یک، 5 ،10و 20 و کل قرآن و قرائت به روش تحقیق و ترتیل، اذان و تواشیح و در بخش پژوهش‌های دینی شامل نرم افزار PC و موبایلی، پایان نامه، تحقیقات و مقالات و در بخش هنری و ادبیات در رشته‌های نمایشنامه‌نویسی، داستان‌نویسی، شعر، فیلم کوتاه، نقاشی، قالیبافی، نماهنگ، سیاه قلم، نقاشی خط، خوشنویسی، نگارگری، مشبک، پویانمایی،  معرق، منبت و  طراحی پوستر معرفی کرد.