جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قرآن در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قرآن در اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، دعاخوانی، حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل در دو بخش برادران و خواهران برگزار شد.

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قرآن در اردبیل

حجت‌السلام مهدی ستوده اظهار کرد: مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، دعاخوانی، حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل در دو بخش برادران و خواهران برگزار شد.

وی افزود: این مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین برگزار گردید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این مسابقات، در ۲ نوبت صبح و عصر در سقاخانه حضرت ابوالفضل(ع) و مؤسسه نیکوکاری حضرت زهرا(س) اردبیل با یکدیگر به رقابت پرداختند.

ستوده بیان کرد: رشته‌‌های این مسابقات شامل حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم، قرائت، ترتیل و اذان (ویژه برادران) بوده و رشته‌های دعاخوانی و تفسیر به مرحله استانی این مسابقات موکول شده است.

وی تصریح کرد: رشته تفسیر مرحله استانی این مسابقات از سوره مریم(س) و براساس تفسیر نمونه آیت الله العظمی مکارم شیرازی و کتاب صفوة التفاسیر برگزار می‌شود.