جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مناطق مختلف استان - خبر

 

 

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مناطق مختلف استان

به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) مراسم سوگواری در مناطق مختلف استان برگزار می شود.

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مناطق مختلف استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به همین مناسبت ویژه برنامه ای با حضور پایوران و سربازان وظیفه سپاه حضرت عباس (ع) در حسینیه ثارلله اردبیل برگزار و سخنرانان با تشریح شخصیت والای امام راحل ، نقش آن بزگوار را در احیای اسلام محمدی و بیداری جهانی خاطر نشان کردند. در ادامه این مراسم حاضران با مداحی و سینه زنی به عزاداری پرداختند.

به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) درحوزه مقاومت بسیج خواهران مشگین شهر نیز مراسمی برگزارشد. عزاداری و پخش احسان از جمله برنامه های این مراسم بود .

در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی هم مراسمی تحت عنوان " قران ، رمضان و امام خمینی (ره )"‌ برگزار و کارشناسان در خصوص ابعاد شخصیتی امام راحل سخنرانی کردند. فردا نیز مراسم بزرگداشت ارتحال امام راحل در سراسر استان برگزار خواهد شد.

به همین مناسبت در مصلی اردبیل از ساعت 19 ، در مصلی امام خمینی مشگین شهر از ساعت 19 در محل مسجد جامع شهر نیر از ساعت 19 ، در مسجد جامع روستای شام اسبی اردبیل بعد از افطار مراسم بزرگداشت ارتحال امام (ره) برگزار خواهد شد.

ضمنا بیانیه های مختلفی در بزرگداشت سالروز 14 و 15 خرداد از سوی نهادها ، ادارات و تشکل های مردمی صادر شد. در این بیانیه ها ضمن تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام ، بر حمایت و تبعیت کامل از فرامین جانشین بر حق ایشان ، حضرت آیت الله خامنه ای تاکید شده است.