سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برگزاری مراسم رژه یگانهای نمونه نیروهای مسلح استان اردبیل - خبر

 

 

برگزاری مراسم رژه یگانهای نمونه نیروهای مسلح استان اردبیل

به مناسبت روز ارتش یگانهای نمونه نیروهای مسلح استان گوشه هایی از آمادگی و توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

برگزاری مراسم رژه یگانهای نمونه نیروهای مسلح استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در مراسم رژه یگانهای نمونه ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و مرزبانی استان اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان نامگذاری روز ارتش یادگار امام راحل را برای قدردانی از زحمات و خدمات این نیروی انقلابی و اسلامی دانست و گفت: ارتش جمهوری اسلامی در طول 8 سال دفاع مقدس نقش بی بدیل در دفاع از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی ایران اسلامی ایفا کرد.
آیت الله عاملی افزود: پس از 8 سال دفاع مقدس نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران خود را به علم روز در مثال دفاعی مسلح کرد و با تکیه بر توان جوانان این مرز و بوم امروز با تجهیزات ساخته داخلی به نیروی قدرتمند و تاثیر گذار در منطقه و جهان تبدیل شده است.
وی گفت: امنیت امروز ما در سایه جانفشانی شهدا به دست آمده و نیروهای مسلح نیز با رهبری مدبرانه و هوشمندانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب توانسته اند این امنیت را در اوج ناامنی در منطقه بصورت پایدار برای ایران اسلامی ایجاد کنند.
 

فرمانده تیپ 40 متحرک هجومی ارتش هم دراین مراسم گفت: توان و آمادگی نیروهای مسلح 2 پیام عمده دارد پیام اول آرامش و امنیت برای دوستان ایران و پیام دوم هشدار برای دشمنان ایران که اگر بخواهند لحظه ای با چشم طمع به ایران نگاه کنند سیلی محکم تری از دوران دفاع مقدس خواهند خورد.
سرهنگ چشک افزود: نیروهای مسلح ما امروز با تجربه 8 سال دفاع مقدس، چندین دهه مقابله با استکبار، با توکل بر خدا و گوش به فرمان فرمانده کل قوا آماده جانفشانی و دفاع از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی انقلاب اسلامی است.

در این مراسم یگانهای نمونه نیروهای مسلح به همراه تجهیزات و ادوات نظامی خود از مقابل جایگاه رژه رفته و توان رزمی و آمادگی نظامی خود را به نمایش گذاشتند.