رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

برگزاری جشن وحدت در هشجین - خبر

 

 

برگزاری جشن وحدت در هشجین

همزمان با هفته وحدت و سالروز میلادنبی مکرم اسلام جشن بزرگ وحدت با حضور نماینده ولی فقیه در استان ،استاندار اردبیل و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی شهر هشجین برگزار شد.

برگزاری جشن وحدت در هشجین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این مراسم آیت الله عاملی با تبریک گفتن سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) آن حضرت را پیامبر عقلانیت عنوان کرد و رجوع همگان به سیره عملی آن حضرت را بهترین سند و عامل وحدت در بین مسلمانان جهان دانست.
وی با اشاره به تلاشهای مستمراستکبار جهانی و همراهی مفتی های عربستان با آنان برای  تفرقه افکنی در بین مسلمان، خواستار هوشیاری مسلمانان در برابر فتنه ها و ایستادگی در مقابلتفرقه افکنان وکج اندیشان شد.
نماینده ولی فقیه در استان راه نجات جامعه بشری را راه اعتدال وپرهیز از هرگونه تفریط وافراط دانست و با تشکر از وحدت مثال زدنی اهالی شیعه وسنی هشجین و عنبران این شهرها را الگوی خانواده واحد اسلامی برای ایران وجهان دانست.

آیت الله عاملی با اشاره به قابلیت های منطقه خورش رستم از استاندار ومدیران کل استان خواست تا در احداث سد، راههای مواصلاتی وشهرستان شدن هشجین اقدامات وپیگیری های لازم را انجام دهند.
در ادامه بهنام جو استاندار اردبیل بزرگترین ترس وواهمه دشمنان اسلام را وحدت جوامع اسلامی دانست وخورش رستم را نمونه بارز این وحدت در ایران اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به قابلیتها وظرفیت های منطقه خورش رستم از عزم دولت برای محرومیت زدایی از این منطقه خبر دادوگفت:برنامه ریزی های لازم برای توسعه گردشگری وکشاورزی این منطقه انجام شده وهمزمان با هفته وحدت عملیات اجرایی سدسردار شهید رعمران پستی وتکمیل راه 13 کیلومتری هشجین به سرچم آغاز می شود.

به مناسبت هفته وحدت همایش مشترک علمای اهل سنت و تشیع در دفتر امام جمعه شهرستان نمین برگزارشد.
در این همایش مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه دشمن با تلاش برای استحاله درونی درصدد جدا کردن نسل جدیدازارزشهای دینی است افزود: دشمن با تهاجم فرهنگی و استفاده ازابزار فضای مجازی جوانان را به بیراهه می کشاند واین تهدیدی بزرگ برای کشور است.

حجت الاسلام ستوده تقدس زدایی، تخریب و تحقیر چهره بزرگان دینی  و تحریک افراطی های سنی و شیعه را از برنامه ها ی شوم استکبار جهانی برای  تخریبچهره دین اسلام در عرصه جهانی دانست وخواستار هوشیاری در برابر این توطئه ها شد.