جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره کوچ عشایر دشت مغان در نیمه شعبان - خبر

 

 

برگزاری جشنواره کوچ عشایر دشت مغان در نیمه شعبان

امام جمعه اردبیل گفت: جشنواره کوچ عشایر به صورت ویژه و باشکوه نیمه شعبان در دشت مغان برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه‌ریزی اساسی این جشنواره را برپا کنند.

برگزاری جشنواره کوچ عشایر دشت مغان در نیمه شعبان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله سیدحسن عاملی در جلسه هماهنگی جشنواره کوچ عشایر در اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته جشنواره کوچ عشایر به صورت ویژه و باشکوه نیمه شعبان در دشت مغان برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه‌ریزی اساسی این جشنواره را برپا کنند.
 
وی با اشاره به این که این جشنواره به صورت ملی برگزار می‌شود و حتی انتظار می‌رود از عشایر کشورهای دیگر در این جشنواره حضور یابند بیان کرد: قابلیت‌های دشت مغان باید به همگان معرفی شود.
 
عاملی بیان کرد: باید هر چه سریع‌تر مکان‌یابی جشنواره کوچ عشایر  به صورت علمی انتخاب شود و یک مکان بکر و مناسب برای برپایی این جشنواره انتخاب شود چرا که این جشنواره بسیار حائز اهمیت است.
 
امام جمعه اردبیل گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه برای این جشنواره از ظرفیت‌های مربوطه استفاده و از معاون رئیس جمهور دعوت به عمل آورند چرا که این جشنواره نماد عشایر بوده و این مسئله باید به صورت ویژه تبیین و اطلاع‌رسانی شود.