جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی در شهر رضی - خبر

 

 

برگزاری جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی در شهر رضی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: براساس هدفگذاری‌های انجام شده جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی مردادماه امسال در شهر رضی برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی در شهر رضی

نادر فلاحی، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی با حضور اعضای شورای شهر رضی گفت: براساس هماهنگی‌ها و هدفگذاری‌های انجام شده جشنواره سماور و دمنوش‌های محلی مردادماه امسال در شهر رضی برگزار می شود.

او افزود: این جشنواره با هدف معرفی آیین‌های بومی و محلی و ظرفیت‌های گیاهان دارویی منطقه به همت بخشداری، شهرداری و شورای شهر و میراث فرهنگی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: این جشنواره برای اولین بار و به صورت رقابتی در منطقه رضی اجرا خواهد شد که تمامی حمایت‌های لازم را برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره انجام می‌دهیم.

 فلاحی بیان کرد: در این جشنواره تعدادی از دمنوش‌های منحصر به فرد منطقه مستندسازی و جهت ثبت در فهرست آثار ناملموس میراث فرهنگی آماده می‌شود.

او از برنامه‌ریزی برای بازتاب رسانه‌ای برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت:‌ تلاش می‌کنیم تا در قالب این نمایشگاه برای معرفی صنایع دستی و تولیدات هنرمندان و صنعتگران این شهرستان نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی نیز برپا شود.