جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری اختتامیه جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل - خبر

 

 

برگزاری اختتامیه جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: اختتامیه نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان ۲۷ فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود.

برگزاری اختتامیه جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیر رجبی ،رئیس حوزه هنری استان اردبیل امروز در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان به بررسی نحوه برگزاری اختتامیه این جشنواره پرداخت و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته اختتامیه نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان 27 فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که داوری آثار رسیده به جشنواره آغاز شده است افزود: بحث و ارزیابی مقدماتی آثار انجام یافته و سخنرانی، شعرخوانی، داستان خوانی، اجرای موسیقی، قرائت بیانیه و تجلیل از نفرات برگزیده به عنوان آیتم های اجرایی این جشنواره تعیین شد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: رونمایی از مجموعه شعر«خنده های خردلی» اثر شبنم فرضی‌زاده از بخش‌های دیگر این جشنواره است و برگزاری کارگاه‌های آموزشی شعر و داستان مختص شرکت‌کنندگان در جشنواره در روز اختتامیه از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار گرفت.

رجبی بیان کرد: حضور میهمانانی از استان‌های شمالغرب کشور و حوزه هنری مرکز و مدیران ارشد استانی از دیگر ویژگی‌های این مراسم است و از برنامه‌های محوری گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی بوده که فراخوان برگزاری آن با رویکرد دینی و مذهبی نهم دی ماه منتشر و تا 10 اسفند ماه امسال با 67 اثر داستانی و 230 اثر در بخش شعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی تصریح کرد: آثار دریافت شده در این جشنواره به داوری سپرده و در نهایت از بین این آثار، در هر بخش 6 اثر برگزیده و از صاحبان آن تجلیل به عمل می‌آید.