سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برپایی 11 خیمه نماز برای مسافران و گردشگران در اردبیل - خبر

 

 

برپایی 11 خیمه نماز برای مسافران و گردشگران در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل گفت: با هدف اقامه اول وقت نماز، این فریضه الهی برای گردشگران و مسافران 11 خیمه نماز در شهرهای مختلف این استان برپا شده است.

برپایی 11 خیمه نماز برای مسافران و گردشگران در اردبیل

بهرام غیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در خیمه‌های نماز سعی کردیم تا امکانات مناسب را برای نمازگزاران مهیا کنیم و در برخی از پایگاه‌ها نیز امکان برپایی نماز جماعت فراهم آمده است.

وی با بیان اینکه در حد وسع و توان و با همراهی و پیشنهاد ستاد اقامه نماز سعی کردیم تا پیام‌ها و مفاهیم مرتبط با انجام فریضه الهی نماز را به مسافران و گردشگران گوش‌زد کنیم گفت: در کنار 11 خیمه نماز برای انجام مناسب و بدون دغدغه فریضه الهی 11 ایستگاه دوست‌دار کودک نیز برای کودکان و نوجوانان تدارک دیدیم تا خانواده‌ها در کنار ادای فریضه واجب الهی زمینه بازی و سرگرمی کودکان خود را نیز فراهم آوردند.

وی با اشاره به افزوده شدن تعداد زیادی از مسئولان و گروه‌های مختلف جامعه به کمپین «نه به تصادف جاده‌ای» گفت: راه‌اندازی این کمپین که با استقبال خوبی در سطح کشور و استان اردبیل روبه‌رو شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل با بیان اینکه راه‌اندازی این کمپین می‌تواند به کاهش تلفات و تصادفات منجر شود افزود: تلاش ما بر این است تا با همراهی سایر دستگاه‌های دخیل به گونه‌ای عمل کنیم تا امکان سرعت ارائه خدمات به هموطنان و رسیدن به سر صحنه تصادفات کاهش پیدا کند.

غیبی اصلی‌ترین وظیفه و رسالت هلال‌احمر را رهاسازی و انجام فعالیت‌ها با هدف رساندن کمک‌های اولیه به مصدومان اعلام کرد و بیان کرد: حمل مجروح و متوفیان سر صحنه تصادفات و رسیدگی به علل و عوامل حوادث در حیطه اختیارات و وظایف هلال‌احمر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی تصریح کرد: در حال حاضر در هر سه طرحی که جمعیت هلال‌احمر در نوروز امسال اجرا می‌کند فعالیت‌های‌مان را آغاز کردیم به طوری که طرح ایمنی سلامت نوروزی، طرح امداد و نجات نوروزی و طرح داوطلبین نیز در چهار حوزه مشخص در حال انجام است.