سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

برپایی نمایشگاهی از توانمندی روستاییان در اردبیل - خبر

 

 

برپایی نمایشگاهی از توانمندی روستاییان در اردبیل

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل از برپایی نمایشگاهی از توانمندی روستاییان در این استان خبر داد و گفت: 60 درصد کانون‌های مساجد در روستاها مستقر هستند.

برپایی نمایشگاهی از توانمندی روستاییان در اردبیل

نادر سقا صبح امروز در نشست مطبوعاتی در آستانه پنجمین کنگره منطقه‌ای فرهنگ و هنر روستا و عشایر در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: این کنگره منطقه‌ای که با حضور پنج استان و به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود، در چهار استان دیگر نیز به صورت همزمان برگزار خواهد شد که هدف اصلی کشف استعدادهای فرهنگی و هنری اعضای کانون‌های مساجد است تا با انگیزه مضاعف در این عرصه حضور پیدا کنند.

وی ایجاد ظرفیت‌های جدید و شبکه‌سازی برای توانمندسازی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در روستاها یادآور شد و افزود: در قالب این کنگره دو نشست عمومی و چهار کارگاه با حضور اساتید کشوری برگزار خواهد شد.

سقا تصریح کرد: نشست‌های عمومی با محوریت اصول و مبانی کار فرهنگی از منظر مقام معظم رهبری، نقش فعالان فرهنگ و هنر روستا در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی اسلامی – ایرانی با رویکرد تبیین چالش‌های جمعیت و خانواده برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: برنامه هم‌اندیشی نیز با محوریت الگودهی و انتقال تجربیات موفق و آشنایی با گروه‌های جهادی فعال در حوزه روستا برگزار خواهد شد.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل از برگزاری چهار کارگاه در قالب برگزاری کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر در این استان خبر داد و افزود: مهارت‌ها و شیوه‌های نوین تبلیغ، آشنایی با رسالت و کارکرد کانون فرهنگی و هنری مسجد در روستا، جذابیت کار فرهنگی در مناطق روستایی و مدیریت کار فرهنگی از محورهای کارگاهی است که برگزار خواهد شد.

سقا تصریح کرد: از برنامه‌های جنبی این کنگره برگزاری نمایشگاهی از آثار تولیدات روستاییان و عشایر پنج استان، برگزاری بازی‌های بومی و محلی و نمایشگاه خیابانی از آثار هنری و فرهنگی روستاییان است که برپا خواهد شد.

وی اظهار کرد: از 100 کانون استان‌های شمال غرب کشور 200 نفر شامل ائمه جمعه و مسؤول کانون در این کنگره حضور پیدا خواهند کرد و ما در آستانه ماه محرم شاهد برپایی نمایشگاه محرم نیز در جنب این کنگره خواهیم بود.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل گفت: در گرامیداشت هفته دفاع مقدس بازدید از نمایشگاه هفته دفاع مقدس و برپایی نمایشگاهی از آثار شهدای شاخص روستا در این باب انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سقا فعالیت بیش از 452 کانون فرهنگی و هنری مساجد را در استان یادآور شد و افزود: 60 درصد این کانون‌ها در مناطق روستایی و محروم فعالیت می‌کنند.