سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

برپایی نماز جمعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی - خبر

 

 

برپایی نماز جمعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نیز با رعایت پروتکل بهداشتی نمازگزاران در برخی از شهرهای استان اردبیل برگزار و ائمه جمعه سالروز برپایی اولین نمازجمعه در پنجم مرداد 58 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

برپایی نماز جمعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

حجت الاسلام بیگی امام جمعه کوثر گفت: مصالح امت مسلمین در این تریبون بازگو شده و نماز جمعه ای که گره از کار مردم نگشاید ارزش ندارد پس باید زبان گویای مردم و مشکلات جامعه در جهت رفع آن باشد.
وی با اشاره به افزایش بی رویه قیمت ها از سوی برخی ها در کشور افزود: دولتمردان باید در عرصه های اقتصادی و تولیدی حرکت جهادی داشته باشند تا جنگ نابرابر بدخواهان علیه کشور و مردم ایران به یأس  تبدیل شود.


حجت الاسلام اسدی امام جمعه خلخال برگزاری نماز جمعه را از برکات انقلاب اسلامی خواند و یاد و خاطره اولین امام جمعه شهرستان خلخال مرحوم آیت اله یکتایی را گرامی داشت.
وی در ادامه شهادت دکترحسین رضا عزیزی از مدافعان سلامت کشور را تبریک و تسلیت گفت و با تشکر از زحمات کادر درمانی کشور و شهرستان خلخال گفت: ما برای اینکه داغ خادمانی مثل حسین رضا و دیگر عزیزانمان را نبینیم وظیفه داریم در شرایط حال حاضر کشورمان موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنیم و به توصیه های بهداشتی توجه ویژه کنیم.


حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین گفت: اهمیت برپایی نماز جمعه در انقلاب اسلامی ایران شکل گیری و ماندگاری این نظام است و حضور مردم بر آن قوت بخشیده است.
وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید سعید قربان از خیرین خواست تا با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) به پویش هزار کیلو گوشت برای هزار خانوار نیازمند بپیوندند تا در ثواب روز عید قربان شریک باشند.


حجت الاسلام ستوده خطیب جمعه گرمی هم ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: برای شکست بیماری کرونا همگان باید دستور و راهنمایی های بهداشتی مسئولان امر را بطور جدی عملی کنند.
وی گفت: از پزشکان، پرستاران و عوامل درمانی بعنوان افسران و سربازان مدافع حریم سلامت کشور تشکر می کنم که خودشان را مستقیما وارد میدان جنگ با کرونا کردند، خدا به همه آنها اجر دنیوی و اخروی عنایت فرماید.


حجت الاسلام باقری بنابی امام جمعه پارس آباد ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان بر پخش گوشت قربانی بین مستعضفان تاکید کرد.
وی با اشاره به وضعیت گرانی و عدم کنترل قیمت گفت: عبادت ده بخش دارد که 9 بخش آن کسب حلال است، و بازاریان حتما در این وضعیت معشیتی با سود کم مردم را درک کنند.

 

حجت الاسلام طالبی امام جمعه جعفرآباد هم گفت: خداوند در ذات نماز جمعه برکات فراوانی از جمله ایجاد اتحاد و انسجام در بین مومنین و نیز بیان و حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی قرار داده است و لازم است مسئولان از جمله مسئولان فرهنگی از این ظرفیت درجهت زدودن آسیب های اجتماعی بهرمند شوند.
وی در ادامه از خدمات و مردم داری و تکریم ارباب رجوع در حوزه قضایی جعفرآباد تقدیر و تشکر کرد.
وی همچنین به مشکل کمبود آب آشامیدنی و عدم وجود زیرساخت تامین آب در روستاها اشاره و از مسئولان خواست در این خصوص اقدام جدی کرده و در حل آن تلاش کنند.


حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت درخطبه های نماز جمعه گفت: نماز جمعه حج مستمندان است و همگان را به شرکت در آن توصیه کرد.
وی به گرانی های موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: بخشی از گرانی ها مربوط به عوامل بیرونی و جهانی است ولی علل اصلی و مهم این گرانی بی برنامگی و بی توجهی مسئولان است.
وی گفت: مردم ولی نعمتان نظام هستند و باید همه به فکر مردم وحل مشکلات مردم باشند.

 

خطیب جمعه بیله سوار نماز جمعه را بزرگترین و قویترین قرارگاه فرهنگی بعد از پیروزی انقلاب بیان کرد و خواستار توجه ویژه مسئولان به این نهاد مقدس شد.
وی در ادامه با اشاره به شگرد جدید دشمن در براندازی نظام اسلامی با عنوان جنگ رسانه ای، گفت: حل مشکلات اساسی مردم توسط مسئولان و بصیرت افزایی حرفه ای و گسترده رسانه ای برطرف کننده این توطئه ها می تواند باشد.
وی خواستار رسیدگی و برخورد جدی با کسانی که با استفاده از رانت، ارز دولتی گرفته و پول دولتی مملکت رو در جاهای دیگری خرج کردند، شد.

 
حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر عراق، جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را یک نمونه از نتیجه حضور آمریکایی‌ها برشمرد و گفت: آنها میهمان عراقی ها را در خانه خودشان کشتند و صریحاً به این جنایت اعتراف کردند، که این موضوع کوچکی نیست و جمهوری اسلامی ایران هرگز این موضوع را فراموش نخواهد کرد و قطعاً ضربه‌ متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد.