سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برپایی ایستگاه‌های اقامه نماز اول وقت در تفرجگاه‌ها و گردشگاه‌های اردبیل - خبر

 

 

برپایی ایستگاه‌های اقامه نماز اول وقت در تفرجگاه‌ها و گردشگاه‌های اردبیل

دبیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل از تدارک ایستگاه‌ها و مکان‌های مناسب برای اقامه نماز اول وقت در تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری مختلف استان اردبیل خبر داد.

برپایی ایستگاه‌های اقامه نماز اول وقت در تفرجگاه‌ها و گردشگاه‌های اردبیل

شکرالله عبدی اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده قرار است مساجد شهرهای استان اردبیل به ویژه مساجد هسته مرکزی شهر و در مسیر گردشگری به صورت تمام وقت برای اقامه نماز گردشگران و مسافران ورودی به استان اردبیل باز باشد تا امکان ارائه خدمات و سرویس‌دهی مناسب به مسافران نوروزی فراهم آید.

وی با بیان اینکه علاوه بر مساجد، امامزاده‌ها و حسینیه‌ها نیز در این ایام برای اقامه نماز اول وقت تدارکی شایسته و مناسب دیده‌اند، تصریح کرد: ما همه امکانات‌مان را در سطح استان با همکاری ادارات و نهادهای مختلف بسیج کردیم تا زمینه‌ای فراهم شود که در بهترین شرایط مسافران و گردشگران نماز اول وقت خود را اقامه کرده و در انجام این فریضه الهی پیش‌قدم باشند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان گفت: بیشترین تاکید ما در مساجد، امامزاده‌ها، بقاع متبرکه و ایستگاه‌های تدارک دیده شده در تفرجگاه‌ها و گردشگاه‌ها برپایی نماز اول وقت است تا فرهنگ نماز به شکل شایسته و مناسب در بین آحاد مردم جای خود را پیدا کند و امکان آن را پیدا کنیم تا فریضه نماز در بهترین شرایط و با کیفیت‌ترین وضعیت اقامه شود.

عبدی به همراهی و همکاری خوب اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌ها در تجهیز نمازخانه‌های بین راهی و واقع در جنب جایگاه‌های پمپ بنزین اشاره کرد و افزود: ما در ورودی تونل اردبیل به آستارا، سه‌راه صحرا، سه‌راه نمین، کارخانه سیمان و بیش از 9 مکان در جنب پمپ‌ بنزین‌های واقع در مسیرهای مختلف استان اردبیل و نمازخانه مجتمع تفریحی شورابیل و مسجد جامع سرعین را با همکاری حمل و نقل تجهیز و آماده کردیم تا امکان اقامه نماز برای گردشگران و مسافران ورودی به استان اردبیل فراهم آید.

وی آثار برپایی نماز اول وقت و قدرت بازدارندگی نماز از ابتلا به گناه تدریجی را یادآور شد و بیان کرد: افضل اوقات نماز سه وقت صبح، ظهر و مغرب است و در قرآن و روایات دینی و ائمه اطهار (ع) بر برپایی نماز اول وقت با خشوع و خضوع تاکید شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدی اضافه کرد:‌ تمام تلاش ستاد اقامه نماز استان و مسئولان بر این است تا انجام فریضه واجب الهی به شکل گسترده و فراگیر به انجام رسیده و امکان ترویج و توسعه فرهنگ نماز به شکل زیبا، شاخص و ارزشمند فراهم آید.