جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

برنامه ریزی برای اشتغال 29 هزار نفر در استان اردبیل - خبر

 

 

برنامه ریزی برای اشتغال 29 هزار نفر در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای اشتغال ۲۹هزار نفر در طول سه سال آینده در استان خبر داد.

برنامه ریزی برای اشتغال 29 هزار نفر در استان اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم رحیمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی توسعه اشتغال استان اردبیل تصریح کرد: در سال جاری با شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» موضوع اشتغال‌زایی در اولویت برنامه دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.
 
وی افزود: به منظور توسعه مشارکت های اقتصادی و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای اشتغال زایی، اشتغال ۱۹ هزار نفر در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه در استان در دست بررسی است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه علاوه بر این در راستای اشتغال‌زایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح تکاپو را در دستور کار قرار داده است، اضافه کرد: این طرح به دنبال اشتغال‌زایی به ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و اشتغال ۱۰ هزار نفر را در استان در دستور کار دارد.
 
رحیمی به تعریف ۲۱ رسته شغلی در استان جهت اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: در واقع با اعطای تسهیلات در حوزه‌های تعریف شده کارآفرینی حمایت می‌شود.
 
وی تأکید کرد: در این رسته‌ها به تمامی ظرفیت‌های استان توجه شده و از جمله محورهای توسعه مورد توجه تعریف رسته‌های شغلی است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه برای اجرای طرح تکاپو برنامه‌های  دستگاه های اجرایی اخذ می شود، ادامه داد: در تمامی برنامه‌های ادارات موضوع اشتغال در اولویت است.
 
رحیمی تأکید کرد: در حمایت از طرح‌ها و اعطای تسهیلات نیز طرح‌های اشتغال‌زا در اولویت است.
 
وی خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی در اجرای این طرح شد و افزود: اشتغال از دغدغه‌های جدی  در استان است که برای رفع آن نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی هستیم.
 
رحیمی همچنین در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی نیز افزود: در سال جاری تسهیلات مشاغل خانگی استان ۲۲ میلیارد تومان تعریف شده که تخصیص مطلوب از سوی بانک‌ها ندارد.
 
وی گفت: انتظار می‌رود با توجه به اتمام نیمه نخست سال بانک‌ها وضعیت پرداخت تسهیلات را تعیین تکلیف کنند.