جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

برنامه اشتغال‌زایی در ۱۲۹ روستای اردبیل تدوین شد - خبر

 

 

برنامه اشتغال‌زایی در ۱۲۹ روستای اردبیل تدوین شد

برنامه‌ اشتغال‌‌زایی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه روستاها در ۱۲۹ روستای استان اردبیل در ۱۰ شهرستان تدوین شده و امسال نیز تدوین این برنامه در ۱۲۹ روستای جدید دیگر در دستور کار قرار دارد.

برنامه اشتغال‌زایی در ۱۲۹ روستای اردبیل تدوین شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال از طریق احداث واحدهای تولیدی برای استان بسیار حائز اهمیت بوده و این موضوع یکی از معیارهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است که در استان اردبیل همت خوبی برای حمایت از فعالان بخش خصوصی وجود دارد.
 
داود شایقی افزود: سرمایه‌گذاری نه تنها در شهرها بلکه در روستاهای استان نیز در دستور کار قرار گرفته و برنامه اشتغال‌زایی برای 129 روستای استان در 10 شهرستان توسط مشاوران محلی انجام شده و این مطالعات در قالب پکیج‌های سرمایه‌گذاری به فعالان بخش خصوصی ارائه می‌شود.
 
وی تصریح کرد: این کار در استای ایجاد اشتغال و نیز ارتقای سطح درآمد مردم روستاها در استان انجام شده و برنامه عملیاتی این اشتغال‌زایی نیز در حال پیگیری است تا با حل موانع و مشکلات پیش رو بتوانیم شاهد آغاز فعالیت سرمایه‌گذاران در این مناطق باشیم.
 
شایقی تصریح کرد: امسال هم تدوین برنامه اشتغال‌زایی در 129 روستای استان در دستور کار قرار دارد و مطالعات برای تهیه بسته‌های پکیج‌های سرمایه‌گذاری برای معرفی به فعالان بخش خصوصی انجام می‌شود.
 
وی بیان کرد: تمامی این مطالعات توسط مشاوران محلی انجام می شود چرا که مشاوران محلی و بومی با شناخت کامل از منطقه می‌توانند برای تهیه پکیج‌های سرمایه‌گذاری مطالعات قابل قبولی انجام دهند.