جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برنامه‌ توانمندسازی جمعیت عشایر اردبیل اجرایی می‌شود - خبر

 

 

برنامه‌ توانمندسازی جمعیت عشایر اردبیل اجرایی می‌شود

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل گفت: با هدف توانمندسازی جمعیت عشایر اردبیل که به عنوان محور تولید و اشتغال شناخته می‌شوند؛ این جمعیت باید حفظ شده و حمایت‌های لازم انجام پذیرد.

برنامه‌ توانمندسازی جمعیت عشایر اردبیل اجرایی می‌شود

معرفت آذری اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی از جمله موسیقی سنتی ، پخت غذاهای محلی ، بازی های بومی و سنتی ، مسابقات تیراندازی ، نمایش طنز و نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت‌های عشایر نیز در 20 غرفه برپا شد.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت عشایر گفت: اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایر این استان نمود عینی داشته و این خواسته مقام معظم رهبری با افزایش تلاش عشایر در تولید و کار تحقق یافته است .

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل اظهار کرد: عشایر محور تولید و اشتغال می‌باشند بنابراین جمعیت عشایری به جهت این امر مهم باید حفظ شود .

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل افزود: طبق فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، مقام معظم رهبری ، مصوبه شورای انقلاب برای شورای عشایر و مصوبه آئین نامه شورای عشایر نشانگر توجه ویژه نظام و مسئولین عالی نظام به عشایر توجه ویژه‌ای دارند .

آذری بیان کرد: عشایر به رقم مشکلات فراوانی که داشته‌اند در طول سال‌های بعد از انقلاب سهم خود در اقتصاد،  تولید، سازندگی، دفاع از کشور و امنیت در هر برهه‌ای از زمان نقش خود را ایفا کردند .

بشیر خالقی ، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس نیز در این جشنواره از عشایر کشور به عنوان جمعیت مولد یاد کرد و افزود: عشایر در تامین نیازهای غذایی جامعه به ویژه فرآورده های دامی و لبنی نقش اساسی داشته و در دفاع از میهن اسلامی در طول تاریخ نیز همواره درخشیده اند.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال هم از عشایر به عنوان جمعیت کم توقع جامعه یاد کرد که با بیشترین سهم در تولید فرآورده‌های لبنی کمترین توقع را از مسئولان استان داشته و ساده زیستی را همواره سر لوحه زندگی خود قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اهمیت برگزاری جشنواره‌ها در ایجاد نشاط اجتماعی گفت: جشنواره عشایر خلخال فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و نیز توانمندی‌های عشایر این شهرستان بود که به نحو شایسته‌ای برگزار و مورد استقبال و میهمانان قرار گرفت.