جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

برنامه‌های گردشگری مناسب برای دوران پس از کرونا در اردبیل تدوین شد - خبر

 

 

برنامه‌های گردشگری مناسب برای دوران پس از کرونا در اردبیل تدوین شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تدوین برنامه‌های مناسب گردشگری برای پذیرایی از مسافران و گردشگران پس از پایان شیوع بیماری کرونا خبر داد.

برنامه‌های گردشگری مناسب برای دوران پس از کرونا در اردبیل تدوین شد

نادر فلاحی اظهارداشت: تصمیمی که توسط استانداران سه استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل گرفته شده پذیرایی ویژه و درخور توجه از گردشگران بعد از اتمام اپیدمی این بیماری است که امیدواریم در آینده نزدیک اجرایی شود.

وی از تمامی مسافران و گردشگرانی که علاقه‌مند به سفر به استان اردبیل هستند خواست تا سفرهای خود را به تعویق بیاندازند تا در فرصت مناسب از آنها پذیرایی شود.

وی از کاهش ۷۰ درصدی میزان تردد در ۶ روز نخست سال جاری در استان اردبیل خبر داد و گفت: از ۲۸ اسفند سال ۹۷ ا ۶ فروردین ۹۸ بیش از ۲۱۹ هزار تردد ورود به استان به ثبت رسیده بود که این میزان طبق اعلام اداره کل راهداری استان و اطلاعات دریافتی از ۶۴ دستگاه ترددشمار در مدت مشابه امسال به حدود ۶۶ هزار تردد رسیده است.

او بیان کرد: با احتساب این رقم شاهد کاهش ۷۰ درصدی میزان تردد در جاده‌های استان اردبیل هستیم که دلیل اصلی آن محدودیت‌های به وجود آمده در خصوص شیوع بیماری کووید ۱۹ است.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.