جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برنامه‌های هفته دفاع مقدس مردمی شود - خبر

 

 

برنامه‌های هفته دفاع مقدس مردمی شود

فرمانده تیپ 40 متحرک هجومی ارتش گفت: دفاع مقدس متعلق به اقشار مختلف مردم بوده و در برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس باید به مردمی بودن آن توجه ویژه‌ای شود.

برنامه‌های هفته دفاع مقدس مردمی شود
کریم چشک با اشاره به اینکه جوانان در پیروزی ارزشمند به دست آمده در جنگ تحمیلی نقش محوری خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کردند، اظهار کرد: نخبگان جوانی که با قدرت ایمان و توسل و بدون هیچگونه ابایی از تهدیدات دشمن سنگر را خالی نگذاشته و برای پیروزی ارزش‌های والای انقلاب اسلامی پای به میدان گذاشتند حماسه‌ای ماندگار خلق کردند.
 
وی افزود: مدیریت جهادی چنین جوانانی که نظیر آن را در کمتر جایی می‌توان یافت، باعث بهت و حیرت جهانیان شده و هم‌اکنون نیز بعد از گذشت سال‌ها از پیروزی سربازان ولایت در جنگ تحمیلی، جهانیان در تفسیر شجاعت و ایثار و حماسه چنین نیروهای بابصیرت و ارزشمندی عاجز هستیم.
 
فرمانده تیپ 40 متحرک هجومی ارتش ادامه داد: دفاع مقدس متعلق به اقشار مختلف مردم بوده و به گروه خاصی تعلق ندارد و در برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس باید به مردمی بودن آن توجه ویژه‌ای شود.
 
چشک با تأکید بر اینکه در برگزاری برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف فرهنگی و ارزشی نباید از نگاه مردمی غفلت کرد، یادآور شد: دفاع مقدس گنجینه عظیمی از درس‌های والای اخلاقی بوده که عمل به پیام‌های ارزشمند آن به برهه زمانی خاصی تعلق ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه به مانند سنوات گذشته در 31 شهریورماه رژه مقتدرانه نیروهای مسلح در اردبیل نیز برگزار خواهد شد؛ توضیح داد: با وجود اینکه محل استقرار تیپ 40 متحرک هجومی در شهرستان سراب است، برای برگزاری باشکوه رژه نیروهای مسلح در آغازین روز از هفته دفاع مقدس بالغ بر هزار نفر از این مجموعه حاضر خواهند شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده تیپ 40 متحرک هجومی ارتش بیان کرد: فضاسازی مناسب شهری در هفته دفاع مدس ظرافت‌های خاصی را می‌طلبد و با توجه به همزمانی برنامه‌های دفاع مقدس با برنامه‌های عزاداری سید و سالار شهیدان از پرداخت به مباحث و درس‌های ارزشمند 8 سال جنگ تحمیلی نباید غافل شد.