سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

برنامه‌های روز جهانی موزه به صورت مجازی در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

برنامه‌های روز جهانی موزه به صورت مجازی در اردبیل برگزار می‌شود

مدیر موزه‌های استان اردبیل از برگزاری برنامه‌های روز جهانی موزه به صورت مجازی در استان اردبیل خبر داد.

برنامه‌های روز جهانی موزه به صورت مجازی در اردبیل برگزار می‌شود

فردین عینی، مدیر موزه‌های استان اردبیل گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده تا امسال برنامه‌های روز جهانی موزه در استان اردبیل به صورت مجازی برگزار شود.

او از معرفی موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان اردبیل در فضای مجازی خبر داد و گفت: در این ایام از لوح‌های اشیا و اموال منقول تاریخی و فرهنگی بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، رونمایی خواهد شد.

مدیر موزه‌های استان اردبیل تصریح کرد: بازدید مجازی از مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین و برگزاری نمایشگاه از ظروف آبی‌سفید مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین از برنامه‌های این هفته است.

عینی از برگزاری نمایشگاه مجازی از یافته‌های باستان‌شناسی سال ۹۸ خبر داد و افزود: موزه‌های تازه تاسیس‌شده استان در سال ۹۸ نیز در این ایام در فضای مجازی معرفی خواهد شد.

او پخش فتوکلیپ مرمت بنا‌های تاریخی استان در فضای مجازی و فتوکلیپ از آموزش قلم‌زنی و کلاس‌های برگزارشده در نگارخانه شاه اسماعیل ختایی را از دیگر برنامه‌های روز موزه‌ها دانست و گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر موزه‌های استان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است، تلاش بر این بوده تا بازدید از موزه‌ها به شکل مجازی میسر شود.