رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

برنامه‌ریزی برای تولید فیلم‌های ارزشی و استراتژیک در اردبیل - خبر

 

 

برنامه‌ریزی برای تولید فیلم‌های ارزشی و استراتژیک در اردبیل

در نشست معاون فرهنگی حوزه هنری و رئیس انجمن سینمای جوانان استان اردبیل بر تولید و پخش فیلم‌های ارزشی، فرهنگی و استراتژیک تأکید شد.

برنامه‌ریزی برای تولید فیلم‌های ارزشی و استراتژیک در اردبیل

رحمان مجرد در نشستی با رئیس انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، امیدبخش عصری نو و آینده‌ای درخشان برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و اقتدار در همه زمینه‌ها و البته با بهره‌مندی از توانایی جوانان است.

 وی عکس و فیلم را از تأثیرگذارترین هنرها در جهان دانست و افزود: ما باید از این پتانسیل برای رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه استفاده کنیم لذا نیازمند سرمایه‌گذاری بر نسل جوان هستیم تا آینده بهتری را برای فیلم‌سازی تعریف کنیم.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل با تأکید بر توجه به استعدادهای جدید در فیلم‌سازی، تصریح کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی، سعی دارد با تمرکز بیشتر به بخش فیلم و عکس، به عنوان مرکز تولید و پخش، اتفاقات خوبی را در عرصه فیلم‌های ارزشی، فرهنگی و استراتژیک رقم بزند.

مجرد ادامه داد: هنرمندان قادرند با زبانی بین‌المللی، حرف و افکار خود را با همه جهان در میان بگذارند؛ بر این اساس، شاید بتوان گفت تاریخ را اهالی هنر خواهند ساخت.

میردولت موسوی، رئیس انجمن سینمای جوانان استان اردبیل نیز در این نشست گفت: نوع فعالیت حوزه هنری و انجمن سینمای جوانان در زمینه فیلم‌سازی هم سو است لذا با تشکیل شورای تخصصی بررسی فیلمنامه، می‌توان به یک اتفاق خوب دوطرفه در ساخت و پرداخت فیلم‌های ارزشی و تأثیرگذار دست یافت.

وی اضافه کرد: در چند سال اخیر، هنرمندان و اعضای علاقه‌مند انجمن سینمای جوانان استان با وجود کمبود امکانات و اعتبارات، در زمینه فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی -چه در سطح استانی و چه ملی و بین‌المللی- توانسته‌اند کارنامه خوبی از خود به جای بگذارند و در مجموع خوش درخشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس موسوی برگزاری دوره‌ها و ورک‌ شاپ‌های آموزشی را از جمله فعالیت‌های انجمن برشمرد و افزود: سال گذشته از 22 فیلم ساخته شده در انجمن سینمای جوانان استان اردبیل، 11 اثر در سطح بین‌المللی و 7 اثر در سطح ملی حضور یافتند که با کسب 8 جایزه افتخارآفرینی کردند.