سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برق ‌تولیدی اردبیل خریداری می‌شود - خبر

 

 

برق ‌تولیدی اردبیل خریداری می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: این شرکت برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی راه‌اندازی شده توسط اهالی را به قیمت تضمینی خریداری می‌کند.

برق ‌تولیدی اردبیل خریداری می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسن محمدی بعد از ظهر امروز در بازدید از نخستین نیروگاه پنج کیلوواتی برق خورشیدی خلخال در شهر کلور مرکز بخش شاهرود اظهار داشت:  این شرکت برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی راه‌اندازی شده توسط اهالی را به قیمت تضمینی خریداری می‌کند.
 
وی افزود: طرح خرید تضمینی برق از تولید کنندگان برق نیروگاه‌های خورشیدی در استان به زودی اجرایی می‌شود و در این طرح دولت برق نیروگاه‌های خورشیدی را به قیمت تضمینی هشت هزار ریال به ازای هر کیلو وات ساعت و به صورت بلندمدت 20 ساله خریداری می‌کند.
 
محمدی اظهار کرد: در این طرح تمام مشترکین خانگی ، تجاری و صنعتی می‌توانند نیروگاه‌های خورشیدی در پشت‌بام و یا محوطه بلااستفاده واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی خود نصب کرده و از طریق عقد قرارداد خرید تضمینی با این شرکت ضمن تامین برق مصرفی خود نسبت به فروش برق مازاد و درآمد حاصل از این کار اقدام کنند.
 
وی با بیان اینکه مجوز احداث 9 نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و ظرفیت 23.7 مگاواتی صادر شده‌ است، افزود: مدت زمان بازگشت سرمایه‌گذاری در این طرح حدود چهار سال است.