جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

برف روبی 1100 کیلومتر- باند از جاده ها - خبر

 

 

برف روبی 1100 کیلومتر- باند از جاده ها

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در دو روز گذشته 1100 کیلومتر – باند برف روبی در محورهای مواصلاتی این استان انجام شده است.

برف روبی 1100 کیلومتر- باند از جاده ها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما علی رحمتی در بازدید از محور اردبیل- نمین تصریح کرد: با وجود گذشت 34 روز از بهار 98، اکیپ های زمستانی اردبیل در جاده ها مستقر هستند و 1100 کیلومتر- باند تنها در دو روز گذشته برف روبی شده است.
عضو شورای ترافیک استان تاکید کرد: بارش در اغلب محورهای مواصلاتی و تمامی گردنه های کوهستانی موجب شده است تا اکیپ های راهداری به صورت شبانه روزی در محورهای مواصلاتی مستقر باشند.
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان ادامه داد: علاوه بر این 800 تن مخلوط شن و نمک در محورهای مواصلاتی این استان مصرف شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به بازگشایی محور اردبیل- آستارا که به دلیل رانش کوه مسدود شده بود، افزود: همچنان اکیپ های راهداری در حال برف روبی و نمک پاشی محورها هستند.
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اردبیل گفت: به منظور ایمن سازی محورهای مواصلاتی، عملیات نگه داری از راه ها فارغ از شرایط جوی انجام می شود.
عضو شورای ترافیک استان اردبیل گفت: با توجه به تاثیر اقدامات صورت گرفته در ایمن سازی محورها و کاهش سوانح رانندگی، تمامی ادارات شهرستانی موظف به رسیدگی به وضعیت محورهای مواصلاتی و رفع نواقص هستند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یادآور شد: عملیات ساخت راه در حیطه وظایف راهداری نیست اما در مقابل عملیات نگه داری از تمامی محورهای اصلی، فرعی و روستایی توسط این اداره کل انجام می شود.