سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برفروبی گردنه حیران در کمتر از ۱۲ ساعت/ بازگشایی راه ۹۱ روستا در شهرستان نمین - خبر

 

 

برفروبی گردنه حیران در کمتر از ۱۲ ساعت/ بازگشایی راه ۹۱ روستا در شهرستان نمین

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان نمین گفت: چهار بارش برف را از آغاز فصل پاییز تاکنون در گردنه حیران را شاهد بودیم که با تلاش راهداران شهرستان بلافاصله مسیر اردبیل به آستارا در کمتر از ۱۲ ساعت برف‌روبی شده است.

برفروبی گردنه حیران در کمتر از ۱۲ ساعت/ بازگشایی راه ۹۱ روستا در شهرستان نمین

بهرام خیاوی اظهار کرد: چهار بارش برف را از آغاز فصل پاییز تاکنون در گردنه حیران را شاهد بودیم که با تلاش راهداران شهرستان، بلافاصله مسیر اردبیل به آستارا در کمتر از ۱۲ ساعت از محدوده پلیس راه اردبیل تا آق‌چای در گردنه حیران برف‌روبی شده است.

وی افزود: در حوزه استحفاظی اداره راهداری شهرستان نمین ۴۵۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و مرزی قرار دارد که در پی بارش برف طی روزهای اخیر، اکیپ‌های راهداری این شهرستان در عرض ۱۲ ساعت جاده‌های اصلی و حداکثر تا ۲۴ ساعت کل جاده‌ها اعم از راه ۹۱ روستا را برف‌روبی کردند و مشکلی در تردد در این محورها به وجود نیامد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان نمین به چهارمین بارش برف گسترده در گردنه حیران اشاره و تشریح کرد: با توجه به اینکه حد فاصل پلیس راه اردبیل تا آق‌چای واقع در گردنه حیران، در محدوده حوزه استحفاظی شهرستان نمین و استان اردبیل است؛ لذا اکیپ راهداری نمین در راهدارخانه گردنه حیران مستقر است و بلافاصله پس از چهارمین بارش برف نسبتا سنگین، اقدام به برف‌روبی مسیر گردنه حیران کرد.

وی تصریح کرد: اداره راهداری شهرستان نمین متشکل از دو راهدارخانه است که یکی در شهر نمین و دیگری در گردنه حیران مستقر بوده و با ۷ اکیپ، ۲۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۴۰ نیروی انسانی آماده خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز است.

خیاوی گفت: در محدوده تونل حیران تا آقچای علاوه بر بحث برف‌روبی، عملیات نگهداری، لکه‌گیری آسفالت و حفظ حریم نیز جزء وظایف راهداری شهرستان نمین است.