جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بررسی اتصال ریلی اردبیل با جمهوری آذربایجان در حضور سفیر آذربایجان - خبر

 

 

بررسی اتصال ریلی اردبیل با جمهوری آذربایجان در حضور سفیر آذربایجان

استاندار اردبیل گفت: در حضور سفیر آذربایجان اتصال ریلی اردبیل با کشور جمهوری آذربایجان بررسی شده و با رقم خوردن این اتفاق در صادرات و افزایش روابط تجاری و اقتصادی شاهد برداشتن گام‌های ارزنده‌ای خواهیم بود.

بررسی اتصال ریلی اردبیل با جمهوری آذربایجان در حضور سفیر آذربایجان

اکبر بهنام‌جو در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران اظهار کرد: توسعه روابط با جمهوری آذربایجان از جمله درخواست‌های رئیس‌جمهور کشورمان بوده که از سوی مجموعه استانداری اردبیل در دیدار با مدیران و مسؤولان آذربایجانی پیگیری می‌شود.

وی افزود: با افزایش همکاری و تعامل مدیران سیاسی و دیپلماسی دو کشور مطمئنا شاهد تعمیم مراودات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موجود بین ایران و جمهوری آذربایجان خواهیم بود.

استاندار اردبیل یادآور شد: اتصال ریلی اردبیل با کشور جمهوری آذربایجان مورد تأکید بوده و با رقم خوردن این اتفاق در صادرات و افزایش روابط تجاری و اقتصادی شاهد برداشتن گام‌های ارزنده‌ای خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌ریزی‌های مهم اقتصادی در استان اردبیل رساندن حجم صادرات استان اردبیل به بیش از 200 هزار دلار بوده و با تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی به دنبال تحقق هر چه سریع‌تر این مهم خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، بهنام‌جو پیوند اجتماعی و تاریخی استان اردبیل با جمهوری آذربایجان را عمیق خواند و گفت: با توجه به 24 ساعته شدن فعالیت‌های گمرک بیله‌سوار امیدواریم روابط اقتصادی بین استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان بیش از گذشته افزایش یابد.