رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

برداشت 350 تن بادام زمینی در بیله‌سوار پیش‌بینی می‌شود - خبر

 

 

برداشت 350 تن بادام زمینی در بیله‌سوار پیش‌بینی می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار گفت: پیش‌بینی برداشت بیش از 350 تن بادام زمینی از مزارع شهرستان بیله‌سوار به عمل آمده است.

برداشت 350 تن بادام زمینی در بیله‌سوار پیش‌بینی می‌شود

ربعلی جهانی ظهر امروز در بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 350 تن بادام زمینی از این میزان اراضی زیر کشت برداشت شود

وی بیان کرد: بادام زمینی جزء محصولاتی با ارزش افزوده بالا است که توسعه کشت آن می‌تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی بکند به ویژه اینکه این محصول از لحاظ فنی و تخصصی این قابلیت و توانایی را دارد که در تناوب با غلات قرار بگیرد و به اصلاح و بهبود حاصلخیزی خاک نیز کمک قابل توجهی بنماید.

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار تصریح کرد: رقم کاشته شده بادام زمینی در بیله‌سوار رقم گلی بوده و با غلات تناوب زراعی خوبی دارد.

 وی گفت: دانه بادام زمینی طبق آخرین برآوردهای انجام پذیرفته علمی دارای 30 تا 45 درصد روغن بوده که از این میزان 25 درصد پروتئین را نیز شامل می‌شود و از آنجایی که این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می‌شود کشت این محصول به حاصلخیز نمودن خاک کمک نموده و درآمد خوبی برای کشاورزان به بار خواهد آورد.

جهانی بیان کرد: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکارهای موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید این محصول است.

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار  ادامه داد: کشت مکانیزه بادام زمینی بخاطر کاهش هزینه‌ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره‌وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ همچنین افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می‌گردد.