سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

برداشت ۳ هزار تن محصول کلزا از مزارع شهرستان اصلاندوز مغان - خبر

 

 

برداشت ۳ هزار تن محصول کلزا از مزارع شهرستان اصلاندوز مغان

فرماندار شهرستان اصلاندوز از برداشت ۳ هزار تن محصول کلزا از مزارع اراضی پایاب سد خداآفرین ناحیه عمرانی اصلاندوز مغان خبر داد.

برداشت ۳ هزار تن محصول کلزا از مزارع شهرستان اصلاندوز مغان

سید عباس مینایی  از برداشت دانه‌های روغنی کلزا از سطح یک هزار هکتار مزارع  شهرستان اصلاندوز خبر داد و اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال حدود سه هزار تن دانه روغنی کلزا برداشت می‌شود.

وی افزود: استفاده از سیستم‌ آبیاری تحت فشار و کشت به موقع در پایاب سدخداآفرین باعث رشد میزان تولید کلزا در سطح مزارع شهرستان اصلاندوز شده است.

فرماندار اصلاندوز با اشاره به اهمیت تولید دانه‌های روغنی در شهرستان گفت: کلزا از جمله گیاهان دانه‌روغنی مهم در مناطق معتدل بوده که از طیف نسبتاً وسیعی از سازگاری اقلیمی برخوردار است.

مینایی با اعلام قیمت تضمینی محصول کلزا افزود: این محصول امسال در مرکز خرید انبار تعاونی شهرستان اصلاندوز با قیمت تضمینی چهار هزار و ۶۵۰ تومان خریداری خواهد شد.

وی گفت: با توجه به تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اراضی پایاب سد خداآفرین، فاز نخست آبیاری مدرن پایاب در شهرستان اصلاندوز برای آبیاری ۱۰ هزار هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی افتتاح شد.

فرماندار اصلاندوز گفت: پایاب سد خداآفرین تحولی مهم در جهش تولید و اقتصاد کشاورزی شهرستان و فضای بسیار مناسبی برای کسب و کار کشاورزی و اشتغال‌زایی جوانان در منطقه فراهم کرده است.