سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برداشت گندم از 90 هکتار اراضی تصرف شده در اردبیل - خبر

 

 

برداشت گندم از 90 هکتار اراضی تصرف شده در اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: برداشت گندم در 90 هکتار از اراضی تصرف شده ملی در شمال استان اردبیل آغاز شده است.

برداشت گندم از 90 هکتار اراضی تصرف شده در اردبیل

شهامت هدایت عصر امروز در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال و اراضی ملی در اردبیل اظهار کرد: با آغاز برداشت محصول گندم و جو در شمال استان با تلاش اکیپ‌های نظارتی و کنترلی موفق شدیم تا با بازپس‌گیری اراضی ملی محصولات کشت شده در این اراضی را نیز به نفع دولت مصادره کنیم.

وی تصریح کرد: با تلاش مراجع انتظامی و قضایی از سال گذشته برخورد با متصرفان اراضی ملی و زمین‌های زراعی آغاز شده به طوریکه ما قبل از کشت محصولات زراعی در بیله‌سوار، جعفرآباد و پارس‌آباد سعی کردیم جلوی این کار را بگیریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: برخی از سودجویان و افراد متخلف به رغم هشدارهای منابع طبیعی به کشت و زرع پرداخته‌اند که ما در فصل برداشت سعی کردیم با توقیف محصول اراضی ملی را از چنگ آنها درآورده و افراد متخلف را به مراجع قضایی معرفی کنیم.

هدایت افزود: علاوه بر این اقدام در یک سال گذشته در رفع تصرف اراضی ملی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نیز ورود پیدا کردیم به طوریکه با ساخت و سازهای غیرقانونی شامل 300 ساختمان و آلونک که در روستاها و قشلاقات احداث شده بود در قالب 48 پرونده ارجاعی به مراجع قضایی برخورد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با هماهنگی دستگاه قضا در شهرستان بیله‌سوار و جعفرآباد توقیف محصولات زراعی و جلوگیری از کشت و زرع را در مناطق شمال استان که در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی انجام می‌شد، اجرایی شده و تلاش بر این است تا در ادامه این فرآیند مانع از برخی تحرکات و اقدامات متخلفان در سوءاستفاده اراضی ملی و زمین‌های زراعی شویم.

هدایت به تشکیل مرتب جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و بیت‌المال اشاره کرد و ادامه داد: همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی در این حوزه مصمم هستند تا برخورد قاطع با متصرفان به اراضی ملی انجام شود.

به گزارش خبرگاری فارس، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اقتدار و تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی را در برخورد با متخلفان یادآور شد و اضافه کرد: ‌در کنار مصادره محصول در اراضی ملی، خاطیان نیز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند تا احکام لازم برای آنها صادر شود.