حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

برداشت بیش از 9 هزار تن وش پنبه در شهرستان پارس آباد - خبر

 

 

برداشت بیش از 9 هزار تن وش پنبه در شهرستان پارس آباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد از برداشت بیش از 9 هزار تن وش پنبه در شهرستان پارس آباد خبر داد.

برداشت بیش از 9 هزار تن وش پنبه در شهرستان پارس آباد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر حسنیان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد اظهار کرد: در سال زراعی گذشته 3 هزار و ۴۵۰  هکتار از اراضی این  شهرستان به زیر کشت پنبه رفته بود که از این میزان سطح زیر کشت 9 هزارو 44 تن وش پنبه برداشت شد

وی افزود: علمیات خرید توسط اداره تعاون روستایی شهرستان به قیمت تضمینی انجام شد که ارزش کل محصول تولیدی این شهرستان  29 میلیارد و 601 هزار تومان بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد تصریح کرد: کل محصول خریداری شده توسط 4 کارخانه پنبه پاک‌کنی تصفیه گردیده و از این لحاظ خوشبختانه این شهرستان نیازی به ارسال محصولات تولیدی جهت ارسال به کارخانه‌های پنبه پاک‌کنی ندارد.

حسینیان ادامه داد: به منظور توسعه سطح زیر کشت این محصول بذر توزیعی در بین پنبه کاران رقم مای و فاقد کرک است که در سال گذشته بیش از 40 تن از این رقم در منطقه پخش شد و این میزان با توجه به استقال خوبی که به عمل آمده بمراتب بیشتر نیز خواهد شد.

وی گفت: با توجه به ترویج به موقع و اطلاع‌رسانی خوب و تبیین مزایای کشت پنبه در منطقه همه ساله سطح زیر کشت این محصول رو به افزایش بوده بطوری که از هزار و 200 هکتار در سال 92 به 3 هزار و 450 هکتار در سال 96 افزایش پیدا کرده یعنی تقریباً 3 برابر شده است. ضمناً تاکنون حدود 80 درصد بهای وش پنبه به حساب کشاورزان پنبه کار واریز شده است.