جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

برداشت بیش از 150 تن زیتون از باغات مغان - خبر

 

 

برداشت بیش از 150 تن زیتون از باغات مغان

مدیر مجتمع باغات کشت و صنعت مغان از برداشت بیش از 150 تن زیتون از 220 هکتار از باغات این مجتمع خبر داد.

برداشت بیش از 150 تن زیتون از باغات مغان
قدیر پسندی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مجتمع باغات مغان در کشت و صنعت و دامپروری مغان با بیان اینکه 324 هکتار از اراضی شرکت به درختان زیتون اختصاص داده شده است، اظهار کرد: میزان برداشت زیتون امسال در مجتمع باغات کشت و صنعت مغان بهتر بوده و سطح قابل برداشت 220 هکتار است.
 
وی افزود: درختان زیتون این مجتمع جوان بوده و با بالا رفتن سن به باروری بیشتر می‌رسند و محصول به دست آمده پس از فرآوری به صورت کنسرو به بازار عرضه می‌شود.
 
مدیر مجتمع باغات کشت و صنعت مغان دارا بودن درصد بالای روغن را از امتیازات زیتون سبز مغان دانست و یادآور شد: زیتون مغان از لحاظ طعم و کیفیت یکی از محصولات پرمصرف در مواد غذایی مردم به شمار می‌رود.
 
پسندی تصریح کرد: مجتمع باغات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یکی از وسیع‌ترین و مدرن‌ترین مجتمع باغات کشور و خاورمیانه است که در آن با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای در سطح 2 هزار و 600 هکتار انواع میوه تولید و صادر  می‌شود.
 
وی عنوان کرد: شورای بین‌المللی زیتون که مقر آن در آتن یونان است با هدف ترویج فرهنگ مصرف میوه زیتون و روغن آن برای بالا بردن میزان سلامتی افراد تاسیس شد که ایران از سال 85 به عضویت این شورا درآمده است.
 
مدیر مجتمع باغات کشت و صنعت مغان ادامه داد: روغن زیتون علاوه بر تاثیر فراوان در سلامت قلب در درمان نقرس و رماتیسم و همچنین دفع سنگ کیسه صفرا بسیار مفید است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، پسندی با اشاره به آیات قرآن که خداوند در این آیات به زیتون قسم خورده است، اظهار کرد: برگ‌های درخت زیتون همیشه سبز است به همین دلیل به عنوان نماد صلح در جهان شناخته می‌شود.