جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

برخورد سختگیرانه با صنوف متخلف انجام می شود - خبر

 

 

برخورد سختگیرانه با صنوف متخلف انجام می شود

مدیر محیط کار دانشگاه علوم پزشکی گفت: با اعلام شرایط نارنجی در استان اردبیل، برخورد سختگیرانه با صنوف متخلف در دستور کار است.

برخورد سختگیرانه با صنوف متخلف انجام می شود

صالحیان اظهار کرد: ما همچنان تاکید داریم تا اصناف نسبت به ماسک‌ زدن، ضدعفونی و شستن مرتب دست و جلوگیری از تجمعات در فضاهای صنفی مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا شرایط حساس و شکننده کنونی در بحث شیوع بیماری کرونا را سپری کنیم.
وی تصریح کرد: شرایط نارنجی یک شرایط حساس و شکننده است و اگر اصناف دقت لازم را نداشته باشند و یا کوچکترین سهل‌انکاری و قصوری را انجام دهند، امکان بازگشت به شرایط قرمز وجود دارد که بهتر است برای جلوگیری از این اپیدمی خطرناک همچنان مراقبت‌های بهداشتی خودمان را افزایش دهیم.
مدیر محیط کار دانشگاه علوم پزشکی گفت: قطعا ما در این شرایط با رفتارهای سختگیرانه جلوی هرگونه تخلف و تعدی اصناف را خواهیم گرفت و انتظار می‌رود خود اصناف نسبت به مراقبت‌های لازم در ارائه خدمات را مد نظر قرار داده و با بازرسان محیط کار و بهداشت همکاری لازم را انجام دهند.
صالحیان افزود: در کنار اکیپ‌های معمول، با همکاری فرمانداری اردبیل 80 اکیپ مضاعف کار نظارت و بازرسی را در این ایام انجام می‌دهند و مردم می‌توانند شکایات و گلایه‌های خود را از صنوف متخلف از طریق سامانه 190 اعلام کرده و ما را در جریان امر قرار دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ با تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در هفته‌های پیش رو، سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا سلامت مردم را حفظ کرده و مانع از شیوع دوباره بیماری شویم.
صالحیان به نزدیکی ایام شب یلدا و میهمانی‌های احتمالی اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم امسال با کنار گذاشتن این آیین‌ها مردم بیشتر به حفظ سلامت خود کمک کنند چرا که هرگونه کوتاهی در این زمینه می‌تواند آسیب‌ها و خطرات بسیار جدی را به همراه داشته باشد.