سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

برخورد خودرو یک قلاده توله خرس در مشگین‌شهر را تلف کرد - خبر

 

 

برخورد خودرو یک قلاده توله خرس در مشگین‌شهر را تلف کرد

رییس اداره حفاظت محیط زیست مشگین‌شهر گفت: در اثر برخورد خودرو یک قلاده توله خرس در این شهرستان تلف شد.

برخورد خودرو یک قلاده توله خرس در مشگین‌شهر را تلف کرد

یوسف محمدی اظهارداشت: این توله خرس در جاده گردشگری قینرجه توسط یک دستگاه خودرو عبوری زیر گرفته شده است.

وی افزود: هر از گاهی شاهد بروز چنین حوادثی در مسیر این جاده هستیم که باید ادارات مرتبط نسبت به نصب تابلوهای هشدار دهنده رانندگان را از وجود این قبیل حیوانات در مسیر مطلع کنند. 

وی با بیان اینکه این منطقه زیستگاه اصلی خرس قهوه‌ای در استان اردبیل می‌باشد، از رانندگان خواست در گذر از مسیرهای گردشگری دامنه‌های سبلان حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و مواظب حیوانات باشند.

محمدی تشریح کرد: یگان حفاظت مشگین‌شهر ضمن حضور شبانه‌روزی در محدوده مناطق گردشگری و محل اسکان کوهنوردان و رصد منطقه برای جلوگیری از احتمال تقابل خرس با گردشگران و کوهنوردان اقدام به نصب انواع تابلوهای هشداردهنده با موضوع نحوه رفتار انسان با خرس قهوه‌ای کرده است.

وی با تاکید بر اینکه منطقه اثر طبیعی ملی سبلان اصلی‌ترین زیستگاه خرس قهوه‌ای با پراکنش خیلی  وسیع می‌باشد، اضافه کرد: بمنظور عدم تقابل این گونه ارزشمند با گردشگران و کوهنوردان، اداره حفاظت محیط زیست اخطاریه‌های لازم را به متصدیان پناهگاه و آبگرم شابیل داده تا ضمن رعایت مسائل امنیتی و حفاظتی اقدام به فنس‌کشی و حفاظت فیزیکی در محدوده پناهگاه سبلان و مجتمع آبگرم شابیل بکنند.