سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

برخورد جدی دستگاه قضایی با رفتار‌های خلاف شرع و قانون در اماکن تفریحی اردبیل - خبر

 

 

برخورد جدی دستگاه قضایی با رفتار‌های خلاف شرع و قانون در اماکن تفریحی اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی با رفتار‌های خلاف شرع و قانون در اماکن تفریحی و تفرجگاه‌های طبیعی استان اردبیل برخورد جدی می‌کند.

برخورد جدی دستگاه قضایی با رفتار‌های خلاف شرع و قانون در اماکن تفریحی اردبیل

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، خطاب به روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان گفت: با توجه به رفع محدودیت ورود به تفرجگاه‌ها و اماکن تفریحی، حسب تصمیمات ستاد مدیریت مبارزه با کرونا و توجه به وجود مناظر و چشم انداز‌های طبیعی و تفرجگاه‌های متعدد در مناطق مختلف استان لازم است.

او بیان کرد: اقدامات متناسب فرهنگی، آموزشی و ارشادی در جهت حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی و فرهنگی این اماکن با لحاظ الزامات شرعی قانونی و اخلاقی به صورت ویژه در دستور عوامل اجرایی قضایی و انتظامی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تاکید کرد: شایسته است روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی با هماهنگی و تعاملات با مسئولان شهرستان‌ها از جمله ائمه محترم جمعه، فرمانداران و بخشداران، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج نسبت طرح موضوع در جلسات مشترک از قبیل شورای فرهنگی عمومی و شورای تامین برنامه ریزی‌های لازم جهت حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی و مبارزه با فساد و ناامنی در این حوزه‌ها به عمل آورند.

عتباتی تصریح کرد: ضروری است کلیه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده در صورت مشاهده موارد تخلف و عدم توجه متخلفین به قوانین و مقررات با مرتکبین جرایم و متجاهرین به رفتار‌های خلاف شرع و قانون با جدیت برخورد کرده و نتیجه را به مراجع قضایی گزارش نمایند.