سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برخورداری روستاهای زیر ۱۰ خانوار استان اردبیل از نعمت برق - خبر

 

 

برخورداری روستاهای زیر ۱۰ خانوار استان اردبیل از نعمت برق

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده روستاهای زیر ۱۰ خانوار در سطح استان اردبیل از نعمت برق برخوردار می‌شوند.

برخورداری روستاهای زیر ۱۰ خانوار استان اردبیل از نعمت برق
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن محمدی سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در آئین گرامیداشت هفته دولت در اردبیل اظهار داشت: پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت امسال در حوزه برق‌رسانی 14 هزار میلیارد ریال بوده که در بخش‌های مختلف در سطح استان اردبیل تا پایان هفته دولت راه‌اندازی می‌شود.
 
وی افزود: پروژه‌های سرمایه‌گذاری توزیع شامل توسعه و احداث، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی و شهری، تجهیز و راه‌اندازی پست‌های توزیع هوایی، فیدرهای جدید و توسعه شبکه‌های KV20، افزایش قدرت مانور و استفاده از تجهیزات با فناوری‌های جدید از جمله ریکلوزر سکسیونرگازی هستند.
 
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: طرح‌های روشنایی معابر در نقاط مختلف شهر و روستا، پروژه‌های نیرورسانی، طرح‌های کاهش تلفات، نصب کنتور هوشمند آب و برق فهام و برق‌رسانی به چندین روستای بی‌برق زیر 10 خانوار از عمده پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت خواهد بود.
 
محمدی با اشاره به احداث و اصلاح 56 کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب و اصلاح 60 دستگاه پست هوایی گفت: تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار به طول 120 کیلومتر و نصب 632 کنتور هوشمند و برق‌رسانی به سه روستای ملا عسگرلو، روستای کبودچی خلخال و روستای صادق طومار بیله‌سوار و نیز برق‌رسانی با نصب سلول‌های خورشیدی به امامزاده هریس شهرستان کوثر از طریق سیستم فتو ولتائیک از مهمترین پروژه‌های هفته دولت است که با حضور مقامات استانی و شهرستانی در این هفته به بهره‌برداری می‌رسند.
 
وی با اشاره به پروژه‌های استان اردبیل به تفکیک شهرستان و اعتبار هزینه شده تصریح کرد: براساس اعتبارات اختصاص یافته به مناطق مختلف تلاش و جدیت بر این بوده تا بتوانیم زمینه راه‌اندازی و بهره‌برداری این پروژه‌ها را تا هفته دولت مهیا کرده و برای خدمات‌رسانی به مردم در سطح استان فراهم کنیم.