جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

برخورداری اردبیل از تخصصی‌ترین شبکه کتاب کودک و نوجوان - خبر

 

 

برخورداری اردبیل از تخصصی‌ترین شبکه کتاب کودک و نوجوان

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: کانون استان اردبیل از گسترده‌ترین و تخصصی‌ترین شبکه کتاب کودک و نوجوان کشور برخوردار است.

برخورداری اردبیل از تخصصی‌ترین شبکه کتاب کودک و نوجوان

زعفر احد زاده گفت: روز ۱۴ فروردین به عنوان روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده و هر ساله در این روز برنامه‌های مختلف فرهنگی و ترویجی در سطح استان و در بین جامعه هدف برگزار می‌شود.

وی به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور عزیزمان اشاره کرد و گفت: ارتباط مربیان و مراکز فرهنگی هنری کانون با کودکان مستقیم و رو در رو نیست و برای ترویج ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه برای کودکان این امکان را از طریق پیک امید مجازی فراهم نمودیم تا جامعه هدف در همه جا به فعالیت‌ها و کتاب‌هایی با معیارهای هنری و ادبی بالا دسترسی پیدا کنند.

مدیر کل کانون استان اردبیل با اشاره به انتشار تخصصی‌ترین و مفیدترین کتب کودک و نوجوان توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد: یادآور شد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گسترده‌ترین و تخصصی‌ترین شبکه کتاب کودک و نوجوان را در کشور داراست و در بیش از یک هزار مرکز ثابت، سیار و پستی شبکه گسترده و سودمندی برای این نسل تدارک دیده است.

به گفته وی در استان اردبیل در سی و چهار مرکز ثابت و سیار و پستی توسعه کتابخوانی انجام می شود و نویسندگان این حوزه در استان را نیز شناسایی نموده و در این میان هفت عضو کودک و نوجوان تاکنون موفق به انتشار کتاب شده‌اند.