رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

برآورد خسارت 220 میلیارد ریالی در 15 روستای سیل‌زده گرمی - خبر

 

 

برآورد خسارت 220 میلیارد ریالی در 15 روستای سیل‌زده گرمی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: بارش شدید باران و تگرگ و جاری شدن سیل در "انگوت" منجر به وارد آمدن خسارت سنگین به 15 روستای این منطقه شد و برآوردهای اولیه از خسارت 220 میلیارد ریالی به بخش‌های مختلف این منطقه خبر می‌دهد.

برآورد خسارت 220 میلیارد ریالی در 15 روستای سیل‌زده گرمی

بهروز ندایی پیش از ظهر امروز در بازدید از روستاهای سیل‌زده انگوت از توابع شهرستان گرمی بر ضرورت تسریع در امدادرسانی و برطرف‌سازی مشکلات اهالی این منطقه از استان تأکید ویژه داشت و اظهار کرد: مسؤولان امدادرسانی باید در اسرع وقت نسبت به اصلاح و ترمیم زیرساخت‌های آسیب‌دیده اقدام کنند.

وی افزود: بارش شدید باران و تگرگ که منجر به جاری شدن سیل در برخی از مسیل‌ها و مناطق انگوت شد، منجر به وارد آمدن خسارات سنگینی به 15 روستای این منطقه شد و برآوردهای اولیه از وارد آمدن خسارت 220 میلیارد ریالی به بخش‌های مختلف این منطقه خبر می‌دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل یادآور شد: طی سیل اخیر، میزان خسارات وارد شده به برخی از مزارع گندم، برنج و باغات میوه صد درصدی بوده و ضرورت دارد تا با اندیشیدن تمهیدات ویژه در ظرف مدت 10 روز زیرساخت‌های آسیب‌دیده اصلاح شود.

ندایی یادآور شد: با رایزنی و هماهنگی‌های لازم در صورت نیاز، به خسارت دیدگان سیل اخیر انگوت تسهیلات کم‌بهره درنظر گرفته خواهد شد تا کشاورزان و باغداران این منطقه بتوانند قسمتی از زیان خود را جبران کرده و فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی خود را تداوم بخشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی توضیح داد: با خسارت وارد شدن به 15 روستای "دره‌رود انگوت" خسارت‌های سنگینی در اماکن مسکونی، شالیزارهای برنج و مناطق مسکونی نیز گزارش شد که دستورات لازم برای پیگیری حمایت از خسارت‌دیدگان و امدادرسانی صادر شد.