سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بخش صنعت با 6 درصد کمترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است - خبر

 

 

بخش صنعت با 6 درصد کمترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: بخش صنعت با کمتر از 6 درصد دریافتی تسهیلات از منابع بانکی، کم‌حجم‌ترین وام‌ها را دریافت کرده است.

بخش صنعت با 6 درصد کمترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است

هاشم مظفری عصر امروز در نشست مشترک بانک‌های دولتی و خصوصی در اردبیل اظهار کرد: بانک‌ها امروز با چالشی جدی در جمع‌آوری معوقات کلان روبه‌روست به طوریکه این امر سبب شده تا بانک‌ها از ارائه تسهیلات نیز به نحوی طفره بروند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها باید زمینه تقویت تولید و صنعت را به شکل مولد و در راستای اشتغال فراهم آورند، تصریح کرد:‌ عدم پرداخت معوقات بانکی از سوی گیرندگان وام‌های کلان، بانک‌ها را با چالش بزرگ همراه ساخته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با ارائه گزارشی از میزان تسهیلات پرداختی به بخش‌های مختلف اقتصادی توسط بانک‌های استان گفت: در سال گذشته بخش مسکن با 47 درصد بیشترین درصد دریافتی تسهیلات و متأسفانه بخش صنعت با شش درصد کمترین درصد دریافتی تسهیلات را از منابع بانکی استفاده کرده‌اند.

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سهم سایر بخش‌ها از تسهیلات منابع بانکی در بخش‌های کشاورزی با 20 درصد و بازرگانی، گردشگری، صادرات و خدمات با 14 درصد و قرض‌الحسنه و... با 13 درصد بوده است.

وی با اشاره به نقش مهم بانک‌ها در رونق بخشیدن به بخش صنعت استان بیان کرد: بانک‌ها به عنوان فرماندهان پولی، مالی و اقتصادی می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در شکوفایی صنعت استان داشته و با کار کارشناسی و پشتیبانی قانونی از فعالان اقتصادی و تولید‌کنندگان و ارائه تسهیلات مناسب و ارزان قیمت صنعت استان را پویا و رونق بخشید.

به گزارش فارس،مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در پایان خواستار توازن در پرداخت‌ها و ایجاد رونق و حرکت در بخش‌های صنعت و معدن و گردشگری براساس اقتصاد دانش‌بنیان شد.