سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بخش زیارتی صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف افتتاح می‌شود - خبر

 

 

بخش زیارتی صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف افتتاح می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: فاز اول بخش زیارتی صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف همزمان با ایام میلاد دخت نبی مکرم اسلام(ص) افتتاح می‌شود.

بخش زیارتی صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف افتتاح می‌شود

اسفندیار هوشیار در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل اظهار کرد: این پروژه را به عنوان عیدی خادمان اهل بیت به هموطنانمان در سال جدید تقدیم می‌کند  تا بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه حرم مطهر علوی به نام صحن و شبستان حضرت زهرا در نجف اشرف زمینه برای بهره‌برداری زائران از این فضای مناسب فراهم آید.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افتتاح بخشی از فضای زیارتی صحن حضرت زهرا (س) همزمان با سالروز میلاد پربرکت حضرت زهرا (س) و روز مادر در فروردین امسال مهندسان و استادکاران ایرانی با دقت و سرعت در حال اجرای کاربندی، مقرنس و آیینه‌کاری شبستان صحن در جوار حرم مطهر علوی هستند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل خاطرنشان کرد: صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با حدود 220 هزار متر مربع زیربنا ، فضای زیارت حرم مطهر علوی را بیش از 20 برابر توسعه خواهد داد.

هوشیار بیان کرد: حرم کنونی حضرت علی (ع) در ابعاد 110 متر است که با بهره‌برداری از صحن و شبستان حضرت زهرا (س) این حرم مطهر گنجایش پذیرش انبوه زائران و نمازگزاران را خواهد داشت.

وی افزود:  این صحن شامل بخش‌های زیارتی، فرهنگی، موزه، کتابخانه، رستوران و مضیف بخش اداری و اقامتی و بیش از 900 چشمه سرویس بهداشتی برای زائران است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل تصریح کرد: بهره‌گیری از فنون مهندسی روز و استفاده از هنر معماری ایرانی اسلامی از ویژگی‌های پروژه صحن حضرت زهرا (س) است.

به گزارش خبرگزاری فارس، هوشیار یادآور شد: فاز اول این طرح که بزرگترین پروژه عمرانی و مذهبی جهان اسلام است اکنون در مرحله نازک‌کاری است که پس از آغاز بهره‌برداری از این فاز در روزهای آینده عملیات تکمیلی در سایر فازها ادامه پیدا می‌کند.