جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بخش خصوصی در راه اندازی مدارس غیر دولتی سرمایه گذاری کنند - خبر

 

 

بخش خصوصی در راه اندازی مدارس غیر دولتی سرمایه گذاری کنند

استاندار اردبیل گفت: طبق قانون مدارس غیر دولتی، به مثابه مدارس دولتی از مشوقات آموزشی بهره‌مند هستند و بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه سرمایه گذاری کند.

بخش خصوصی در راه اندازی مدارس غیر دولتی سرمایه گذاری کنند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی مشکلات مدارس غیر دولتی اظهار کرد: حدود ۲۰درصد از دانش آموزان استان اردبیل در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند و توجه به این مدارس باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای مالیات معلمان حق التدریس در مدارس غیر دولتی مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: باید طبق قانون از افرادی که در بصورت حق التدریس حقوق می‌گیرند توسط اداره امور مالیاتی مورد بررسی قرار گیرد تا در حق کسی اجحاف نشود.

استاندار اردبیل افزود: طبق مصوبه مجلس کلیه مدارس دولتی از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز تا سقف الگوی مصرف معاف هستند و دستور العمل این قانون به دستگاه‌های اجرایی مرتبط صادر شده است.

بهنام جو اظهار کرد:ساخت، توسعه و بازسازی کلیه مدارس غیر انتفاعی و غیر دولتی به مثابه مدارس دولتی که کاربری آموزشی داشته باشند معاف از پرداخت هزینه عوارض شهرداری هستند.

وی ادامه داد: به منظور حل مشکلات بیمه و مالیات معلمان حق التدریس جلسه مشترک باید نماینده گان اداره کار، مالیات و مدارس غیر دولتی برگزار و جوانب موضوع بررسی شود.

استاندار اردبیل افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان باید فضا‌های آموزشی استجاری را مورد بازرسی و بررسی قرار دهد و در زمینه صدور مجوز آرامش و آسایش شهروندان را لحاظ کنند تا خدایی ناکرده مردم آزرده خاطر نشوند.

در این جلسه عده‌ای از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و نماینده مدارس غیر دولتی پیشنهاد و مشکلات خود را مطرح کردند.