جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

بخش خصوصی برای حضور پررنگ در صنعت استان حمایت می‌شود - خبر

 

 

بخش خصوصی برای حضور پررنگ در صنعت استان حمایت می‌شود

استاندار اردبیل با بیان اینکه در سال جهش تولید اقدامات زیادی در بخش صنعت و حضور پررنگ بخش خصوصی انجام شده است،گفت: بخش خصوصی در جبهه مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد و مسوولان برای مشکلات و موانع سرمایه‌گذاران باید نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

بخش خصوصی برای حضور پررنگ در صنعت استان حمایت می‌شود
اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در بازدید از شهرک صنعتی ۲ اردبیل و بررسی مشکلات واحدهای این شهرک اظهارداشت: با همراهی ارگان‌های ذیربط نیازهای زیرساختی بخش خصوصی در شهرک صنعتی تامین شده و دیگر موانع و مشکلات واحدهای تولید نیز رفع می‌شود.
 
وی با بیان اینکه عملیات زیرسازی و بهسازی خیابان‌های شهرک صنعتی۲ اردبیل با تامین اعتبار مناسب آغاز شده ، بیان کرد:  فاز اول پروژه در شرف اتمام است و عملیات آسفالت‌ریزی نیز در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
 
وی بیان کرد: علاوه بر بهسازی شبکه‌های معابر شهرک صنعتی، اعتبار عملیات اجرایی توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک نیز تامین شده و پیمانکار آن مشخص شده است.
 
استاندار اردبیل افزود: در بازدید از چند واحد تولیدی در حوزه‌های مختلف مشکلات و موانع آنها بررسی که بعضی از مشکلات در محل تولید پیگیری و حل و بعضی نیز برای تسهیل به ستاد تسهیل و رفع موانع ارجاع داده شد.
 
وی از حل موانع تسهیلات کارخانه نساجی اردبیل خبرداد و گفت: با مدیر بانک ملی برای حمایت از خط تولید این واحد توافق شد که ۲فقره وام۵۰ میلیارد تومانی برای این بخش اعطا کند تا ضمن احیای این واحد تولیدی راکد با راه اندازی خط تولید فاز دوم بیش از ۱۵۰ نفر صاحب شغل پایدار  شوند.
 
بهنامجو همچنین در رابطه با تکمیل واحد تولیدی سموم کشاورزی در شهرک صنعتی اردبیل تشریح کرد:  سموم دفع آفات بذور و علف‌کش با قیمت گزاف به دست کشاورز می‌رسد ولی با راه‌اندازی این بخش تولیدی قیمت تمام شده یک پنجم بهای تمام شده در بازار آزاد به دست مصرف‌کننده در استان می‌رسد.
 
به گفته وی،  این محصول تولیدی از لحاظ کیفی و کمی قابل مقایسه با محصولات موجود وارداتی در بازار گزارش شده و ضمن پیگیری و حل مشکل برق این واحد ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم در این بخش شاغل می‌شوند.