سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بخش‌های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی ملحق می‌شود - خبر

 

 

بخش‌های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی ملحق می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: امسال طبق برنامه‌ریزی انجام شده چند بخش جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی ملحق می‌شود.

بخش‌های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی ملحق می‌شود

نادر فلاحی روز جمعه همچنین به ایجاد موزه صفویه‌شناسی در اردبیل اشاره کرد و افزود: اردبیل به عنوان خاستگاه صفویه در جهان شناخته می‌شود و ایجاد موزه صفویه‌شناسی از ضروریات مجموعه جهانی شیخ است.

وی اظهارداشت: بحث تجهیز مدرسه پورسینا را برای تبدیل به موزه در دستور کار قرار داده‌ایم که عملیات اجرایی آن از دی ماه سال گذشته آغاز و ۸۰ درصد این کار انجام شده است.

وی در زمینه اتمام عملیات اجرایی در صحن قزلباشان نیز گفت: این صحن آماده افتتاح است و پس از فروکش کردن بیماری کرونا ، نمایشگاه دائمی صنایع دستی در این صحن برپا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به ضرورت تکمیل طرح مطالعاتی شهیدگاه در جوار بقعه شیخ‌صفی، افزود: این طرح در دست تهیه است که پس از  اتمام آن هرگونه عملیات توسعه محور در مجموعه بر اساس آن اجرا خواهد شد.

او با تاکید بر لزوم مرمت بقعه شیخ صفی‌الدین بیان‌کرد: امسال نیز مطابق بودجه‌های عمرانی برای تداوم عملیات مرمت بقعه تاریخی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تلاش خواهیم کرد و با هماهنگی‌ انجام شده سه ساختمان مربوط به بخش اداری در مجموعه تخلیه و به موزه‌های سکه و عکس‌های قدیمی تبدیل خواهد شد.